Kartuzy. Kolejne potrącenie pieszego - policjanci apelują o ostrożność

wtorek, 21 listopada 2017 r., 15:26
fot. archiwum

Do szpitala z urazem nogi trafił mężczyzna, którego w poniedziałkowy poranek potrącił samochód na ul. Gdańskiej w Kartuzach. W związku ze znacznym w okresie zimowym wzrostem zdarzeń z udziałem pieszych, policjanci apelują o szczególną ostrożność, zapowiadają też akcję, która ma zachęcić pieszych do noszenia odblasków.

Do zdarzenia doszło około godz. 6.30 na ul. Gdańskiej w Kartuzach. 48-letni mężczyzna kierujący volkswagenem polo potrącił przechodzącego przez jezdnię 43-latka. Pieszego z urazem nogi przewieziono do szpitala.

Jak podkreślają policjanci, w okresie jesienno-zimowym liczba zdarzeń z udziałem pieszych znacznie wzrasta.

- Analizując dane z trzech ostatnich lat widać wyraźnie, że w okresach od października do grudnia następuje wyraźna eskalacja zdarzeń z udziałem pieszych, dlatego też zaplanowaliśmy na 29 listopada działania na terenie gminy Kartuzy. Ich celem będzie uświadomienie pieszym, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych nawet w mieście. Jak wiemy, obowiązek posiadania odblasków dotyczy terenów niezbudowanych, jednakże większość zdarzeń, jakie odnotowujemy na terenach, gdzie nie ma obowiązku noszenia odblasków. Nasza akcja ma na celu uświadomienie, jak pieszy jest widoczny kiedy ma odblask i kiedy go nie ma - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Podczas akcji policjanci będą wręczać pieszym odblaski.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.