"Jesienna Terapia na Wesoło" - zabawa osób niepełnosprawnych

środa, 22 listopada 2017 r., 12:21
fot. nadesłane

Przed tygodniem w Kartuskim Centrum Kultury spotkało się około 180 osób niepełnosprawnych z gminy Kartuzy, Chmielna, Przodkowa i Stężycy, aby uczestniczyć w zabawach i animacjach o tematyce jesiennej przygotowanej przez Kartuski Środowiskowy Dom Samopomocy.

Uczestnicy, w trzyosobowych drużynach, musieli sprawdzić się w różnych konkurencjach np. stworzyć ludziki z warzyw, rzeźbić w dyni, przygotować pejzaż z liści jesiennych, rzucać ziemniakiem do celu itd. Punktem kulminacyjnym był pokaz mody - Pani Jesień. Zadaniem każdego ośrodka była prezentacja, gdzie poszczególni uczestnicy z placówek prezentowali własnoręcznie przygotowane przez siebie stroje jesienne.

Zabawa była wspaniała, wszyscy świetnie się bawili i integrowali oraz doskonalili
swoje umiejętności manualne. Wspólnie stworzono jesienne drzewo przyjaźni wypełnione sentencjami o jesieni.

Podczas tej integracyjnej zabawy gościnnie wystąpili ze swoim spektaklem pt.
"Mrowisko" uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Stężycy i Chmielna.
Wspólnie podejmowanie zadań pozwoliło się zintegrować i radośnie w zabawny sposób spojrzeć na pochmurną i deszczową jesień.

nadesłane/Mariola Machola - ŚDS Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.