Dotacje z PUP na własną działalność - ostatni nabór w tym roku

środa, 22 listopada 2017 r., 13:35
fot. archiwum

Nawet 18 tys. złotych na podjęcie własnej działalność gospodarczej pozyskać będzie można w ramach dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach. 28 i 29 listopada odbędzie się tam nabór wniosków dla osób powyżej 30. roku życia.

Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach w dniach 28 i 29 listopada planuje przeprowadzenie ostatniego w tym roku naboru wniosków o dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

O przyznanie środków mogą starać się osoby bezrobotne, które ukończyły 30 rok życia oraz należą co najmniej do jednej z wymienionych grup: kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach (z wykształceniem co najwyżej średnim).

Pozyskaną dotację można przeznaczyć na zakup maszyn, urządzeń, oprogramowania, materiałów i towarów (do 25 proc. kosztów), pokrycie kosztów związanych z promocją, reklamą podejmowanej działalności, usługą w tym zakresie ( do 10 proc. kosztów wnioskowanej kwoty), pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem działalności gospodarczej (5 proc. kosztów).

Ze względu na limit środków (to nabór dodatkowy) spośród złożonych wniosków przyznane zostaną cztery dotacje.

Ze szczegółowymi zasadami przyznania dotacji zapoznać się można tutaj.

Wzór wniosku pobrać można tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.