Szczypiorniści GKS Żukowo przegrali mecz po emocjonującej walce

środa, 22 listopada 2017 r., 14:33

W sobotę 18 listopada, SPR GKS Żukowo rozegrał kolejny mecz w ramach rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Piłki Ręcznej. Rywalem był zespół MKS Mazur Sierpc.

Mecz lepiej rozpoczęli goście z Sierpca, jednak dzięki skutecznym kontratakom w wykonaniu Wojtka Hajnosa, w 8 minucie udało się wyprowadzić zespół gospodarzy na prowadzenie 4:3. Gospodarze skutecznie atakowali bramkę zespołu z Sierpca.

Celnie trafiali: Krzysztof Gądek (z rzutów karnych), Szymon Adamczyk. Przewaga SPR GKS wzrosła do pięciu bramek. Niestety trzy ostatnie minuty pierwszej połowy należały do gości, którzy dzięki celnym rzutom zmniejszyli różnicę do dwóch bramek.

Drugą część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczął zespół gości. Już w 34 minucie meczu doprowadził do remisu 15:15. Skutecznie w ataku prezentowali się Damian Didyk oraz Damian Woźniak, dobrze w bramce sprawował się Bartłomiej Żurawski. Jednak to zespół gości zachował więcej sił w końcówce spotkania.

Po serii kilku celnych rzutów oraz słabszym momencie w obronie zespołu gospodarzy, udało się wyjść na prowadzenie, które udało się dociągnąć do końca meczu. Ostatecznie sierpczanie wygrali 24 : 28. Żukowianie po dziewiątej kolejce zajmują jedenaste miejsce w tabeli.

Kolejny mecz SPR GKS Żukowo rozegra już 25 listopada na wyjeździe w Grudziądzu. Do hali w Żukowie GKS zaprasza 3 grudnia. Przeciwnikiem będzie zespół z czołówki tabeli - Stal Gorzów.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczu można zobaczyć na profilu drużyny na Facebooku.