Streetwear - czym jest i dlaczego jest tak popularny?

czwartek, 23 listopada 2017 r., 10:34
fot. nadesłane

Zapewne nie raz zetknąłeś się z pojęciem streetwear. Być może wiesz już o nim wszystko, jeśli jednak tematyka ta jest dla Ciebie zupełnie obca, a chciałbyś nieco zgłębić temat, w tym artykule znajdziesz wszystko to co powinieneś wiedzieć o streetwearowym stylu.

Jako, że nazwa modnego ostatnio w Polsce trendu wywodzi się z języka angielskiego, niektórym od razu przywodzi na myśl styl uliczny, z którym jednak ma niewiele wspólnego. Moda uliczna to jedno, a streetwear to jeszcze coś innego. Odzież streetwearowa co prawda jest inspirowana przestrzenią publiczną, ale w rzeczywistości oznacza to tyle, że wraz z nią ewoluuje. Niektórzy uważają, że jest to określenie dla ubrań, jakie nosi się na co dzień, jednak pojęcie streetwear ma zdecydowanie głębszy sens.

Co to jest streetwear?

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że ubrania wpisujące się w streetwearowy styl nie wychodzą wyłącznie spod ręki czołowych projektantów. Moda światowa nie ma bezpośredniego wpływu na streetwear, który jest w dużej mierze kreowany przez samych jego odbiorców.

Streetwear jest mocno zakorzeniony w kulturze surfingu i skate z zachodu, można dostrzec w nim także elementy mody hip-hopowej oraz japońskiej mody ulicznej. Najczęściej po ubrania wpisujące się w ten styl sięgają ludzie młodzi, którzy nie boją się wyrażać własnego "ja" poprzez ubiór. Zarówno kobiety jak i mężczyźni chętnie wkładają na siebie wygodne spodnie, luźne bluzy i trampki, które idealnie pasują na co dzień.

Jak rozpoznać streetwearową stylizację?

Wcale nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać. Ubrania w tym charakterze cechuje kalifornijski luz i oryginalność, która mocno rzuca się w oczy. Bardzo łatwo jest rozpoznać osobę noszącą się w ten sposób. Jednym z obowiązkowych elementów każdej streetwearowej stylizacji są sneakersy, koniecznie markowe i wykonane z najlepszej jakości materiałów, o najmodniejszym w danym sezonie designie. Do tego luźna bluza i t-shirt opatrzone prowokującymi napisami i oryginalnymi projektami graficznymi. Nie powinno zabraknąć też spodni w fasonie "boyfriend" lub joggerów, które są szczególnie uwielbiane przez streetwearowców. Najczęściej mają oni też na głowie czapkę z daszkiem, opatrzoną nietypową grafiką.

Gdzie kupić ubrania w stylu streetwear?

W tym miejscu warto podkreślić, że streetwearowcy często, choć nie zawsze, sięgają po ubrania pochodzące od polskich producentów, które cechują się oryginalnym wzornictwem, dobrą jakością i precyzją wykonania. Ubrania typu streetwear kupisz choćby na stronie www.klasykshop.pl, gdzie znajdziesz bluzy, koszulki, spodnie, kurtki i nie tylko, takich marek jak Prosto, Lucky Dice czy DILL. Jeśli cenisz sobie wygodę i lubisz się wyróżniać na tle innych ludzi to streetwear z pewnością przypadnie Ci do gustu. Wyraź siebie poprzez ubiór i pokaż co Ci w duszy gra. I pamiętaj - to Ty masz czuć się dobrze w tym co ubierasz a nie otoczenie, które ocenia Cię przez pryzmat tego, co masz na sobie.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.