Zastawił wjazd na parking i poszedł na trening. Mistrz parkowania ukarany mandatem

czwartek, 23 listopada 2017 r., 11:57
fot. nadesłane

Dodatkowymi kosztami dla jednego z klientów siłowni zakończył się środowy trening. Udając się bowiem na zajęcia, zaparkował pojazd we wjeździe na parking. Mieszkańcy jednego z bloków byli więc pozbawieni możliwości wjazdu i wyjazdu z parkingu. Mistrz parkowania został ukarany mandatem karnym.

Do sytuacji doszło w środę po godzinie 19.

O problemie parkujących "gdzie popadnie" pisaliśmy już nie raz. Prawdziwych "mistrzów kierownicy" można spotkać na praktycznie każdej uliczce i parkingu. Nagminnie auta zostawiane są na strefach wyłączonych z ruchu, przy skrzyżowaniach, na pasach, miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, czy wjazdach na posesje i parkingi.

Doświadczyć tego ostatniego przykłady bezmyślnego parkowania mogli w środowy wieczór mieszkańcy ulicy Prokowskiej w Kartuzach.

- Samochód zastawił wjazd na parking do bloków na ul. Prokowskiej przy siłowni. Kilku mieszkańców nie mogło wjechać na parking, gdyż osoba zaparkowanym samochodem, była w tym czasie na treningu. Takie sytuacje mieszkańcom bloków spółdzielni zdarzają się notorycznie. Policja przyjechała po 45 minutach od zgłoszenia. Słowa policjanta: nie ma podstaw, żeby odholować samochód, a laweta musiałaby jechać aż z Sierakowic - pisze nasz Czytelnik.

- Policjanci zostali powiadomieni o tym, gdzie może się znajdować właściciel pojazdu, ale tylko to, że zebrała się większa grupa wkurzonych osób sprawiło, że udali się do Fitnessu, aby poszukać tego kierowcy. Gdy dotarłem na miejsce zdarzenia, policjanci stali obok tego pojazdu "na bombach" i czekali... Chcieli chyba czekać do momentu, kiedy w siłowni trening się zakończy - dodaje drugi.

- Inna sprawa: policjant stwierdził, że nie ma podstaw do usunięcia tego pojazdu, bo ... możemy ominąć ten pojazd jadąc po trawniku. Po pierwsze trawnik mógł być grząski. Po drugie można było uszkodzić samochód, podjeżdżając pod wysoki krawężnik. Po trzecie - na pewno są stosowne przepisy, które zabraniają niszczenia trawników... - kontynuuje.

Jak informuje rzecznik kartuskiej policji, mł. asp. Jarosława Krefta odholować pojazd policjanci mogą jedynie, gdy zostaną spełnione ku temu przesłanki zawarte w art. 130a kodeksu drogowego.

- W tym przypadku funkcjonariusze wiedzieli, gdzie znajduje się kierujący pojazdem, który po interwencji policjantów przestawił samochód. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł - informuje mł. asp. Jarosława Krefta.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.