"Tuchlino Czyta" - uczniowie wzięli udział w maratonie

czwartek, 23 listopada 2017 r., 14:31
fot. nadesłane

Szkoła podstawowa w Tuchlinie przystąpiła do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Z tej okazji w szkole zorganizowano pierwszy maraton czytania.

"Tuchlino czyta!" - takie hasło przyświecało I Maratonowi Czytania, który w piątek 17 listopada odbył się w szkole podstawowej w Tuchlinie. Tego dnia uczniowie poszczególnych klas oddawali się lekturze swoich ulubionych książek.

Na pierwszej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej spotkali się najmłodsi uczniowie, z klas I-III. Później w tym samym miejscu zebrali się starsi uczniowie z klas IV-VII oraz II i III gimnazjum. Każdy z uczniów przyszedł z wybraną przez siebie książką i ją czytał podczas maratonu.

Najważniejszym celem wydarzenia było pokazanie młodemu pokoleniu, jak ciekawe mogą być książki i że mogą być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Społeczność szkolna liczy, że pierwszy maraton nie będzie ostatnim i stanie się w Tuchlinie tradycją.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.