Glincz. Szkoła Podstawowa im. Remusa otrzymała sztandar

czwartek, 23 listopada 2017 r., 18:52
fot. Longina Templin

W czwartkowe przedpołudnie odbyła się w szkole wyjątkowa uroczystość - placówka oświatowa w Glinczu wzbogaciła się o sztandar, którego fundator chce pozostać anonimowy, a także o własny hymn. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele żukowskiego samorządu, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Przygotowano część artystyczną, a gości obdarowano upominkami.

- Dzień dzisiejszy jest dniem szczególnym w historii szkoły. Zdarza się w jej życiu tylko raz. To dzień nadania szkole sztandaru - powiedziała dyr. Aleksandra Uchman, witając zaproszonych gości.

Po poświęceniu sztandaru przez ks. Krzysztof Sagan, proboszcza parafii pw. WNMP w Żukowie, nastąpiło jego przekazanie.

Uczniowski poczet sztandarowy w składzie: Zofia Skierka, Nataniel Żołnowski i Marta Kwidzińska przyjął sztandar z rąk przedstawicielek rodziców - Marty Grocholskiej, Katarzyny Reglińskiej i Karoliny Stańkowskiej.

Ten najbardziej uroczysty moment zakończyła ceremonia ślubowania. Przy sztandarze stanęli przedstawiciele uczniów - Zuzanna Drewing, Ksawery Adamski i Milena Kosater.

- Takie święto jak dzisiaj, dla mnie jako kogoś kto ponad 20 lat pracował w szkole, zawsze jest wydarzeniem podniosłym i radosnym. Nadanie sztandaru oznacza, że szkoła tak mocno już wrosła w środowisko, że jest już godna, żeby ten sztandar nieść - stwierdził burmistrz Wojciech Kankowski.

Po raz pierwszy oficjalnie odśpiewano hymn szkoły. Jego autorką jest nauczycielka Izabela Pilch - Schellenberger. Aranżację muzyczną przygotował Andrzej Kędzia.

Część artystyczną, którą przygotowała Sylwia Żołnowska, wypełniło miniprzedstawienie z Remusem w roli głównej. W tańcu do muzyki z Jeziora Łabędziego zaprezentowała się Agata Kalisz, uczennica klasy 3a.

Dyrektorka Aleksandra Uchman podziękowała wszystkim za ciepłe słowa, życzenia i gratulacje. - Świadomość tego, że tak wiele osób i instytucji nas wspiera słowami, życzliwą aprobatą dla naszych działań, a często i konkretnymi czynami, jest dla nas inspiracją i bodźcem do tego, aby starać się jak najlepiej wykonywać swoją pracę - powiedziała na zakończenie uroczystości.

Uroczystość prowadziła Anna Pajewska.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.