Dzierżążno. Siedem osób rannych w pożarze klubu - to tylko ćwiczenia

czwartek, 23 listopada 2017 r., 20:21
fot. AL

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło czwartkowym późnym popołudniem podczas zabawy w klubie Blue Star w Dzierżążnie. Rannych zostało aż siedem osób. Tak w wielkim skrócie przebiegał scenariusz manewrów pożarniczych, których organizatorem była OSP Dzierżążno.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał w czwartek około godziny 18.30. Na miejsce skierowano pięć zastępów straży pożarnej - dwa z OSP Dzierżążno oraz OSP Żukowo, OSP Somonino oraz JRG Kartuzy. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na sali zabaw klubu Blue Star w Dzierżążnie wybuchł pożar. Większość bawiących się jeszcze przed przyjazdem strażaków zdołało o własnych siłach opuścić lokal.

Siedem osób zostało rannych i uwięzionych w klubie. Działania strażaków polegały więc na ewakuacji tychże osób, stworzenie punktu medycznego i udzielenie poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, jak również ugaszeniu pożaru. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych, jakie strażacy-ochotnicy przeprowadzają rokrocznie.

- Szkolenia organizujemy co miesiąc. Ćwiczenia na obiektach staramy się przeprowadzać raz w roku. W ubiegłym roku ćwiczyliśmy w kościele w Borowie, w tym roku w klubie Blue Star. Jest to bardzo popularny lokal, więc warto było przeprowadzić tu działania, poznać drogi dojazdowe, układ pomieszczeń itp. - mówi Bartłomiej Kalkowski, naczelnik OSP Dzierżążno.

Działaniom przyglądał się i oceniał je naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego KP PSP w Kartuzach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.