Drużyna I LO w Kartuzach najlepsza w Białym Dunajcu!

piątek, 24 listopada 2017 r., 13:47
Przed rozpoczęciem konkursu. Od lewej: Justyna Jelińska, Dawid Lewmna, Anna Walińska udzielają wywiadu reporterowi Radia Eska Przed rozpoczęciem konkursu. Od lewej: Justyna Jelińska, Dawid Lewmna, Anna Walińska udzielają wywiadu reporterowi Radia Eska fot. nadesłane

W dniach 9-11 listopada 2017 r. w Białym Dunajcu odbył się finał X konkursu historycznego "Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości" pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Drużyna z I LO na Klasztornej w wygrała rywalizację w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku tematem konkursu była "Rola powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu granic Rzeczypospolitej". W konkursie uczestniczyły drużyny powiatu tatrzańskiego oraz gmin partnerskich z całego kraju. Drużyna z LO na Klasztornej w składzie: Justyna Jelińska, Anna Walińska oraz Dawid Lewna, wygrała rywalizację w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Zwycięski zespół otrzymał wartościowe nagrody. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu wysłuchali wykładu o Witoldzie Pileckim, a także koncertu młodzieżowego zespołu regionalnego "9syił". Biorący udział w rywalizacjach mogli również skorzystać z atrakcji, którą był relaks w termach "Szaflary".

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.