Uczniowie I LO w Kartuzach uczestnikami projektu Erasmus + we Flensburgu

piątek, 24 listopada 2017 r., 13:52
fot. nadesłane

Roześmiani i z głową pełną wspaniałych wspomnień, w minioną sobotę sześcioro uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi wróciło z tygodniowego projektu Erasmus+ we Flensburgu. W tym uroczym miasteczku na północy Niemiec oprócz drużyny z "Klasztornej" spotkali się również reprezentanci Łotwy, Estonii, Niemiec oraz Szwecji.

Zadaniem uczestników projektu była nie tylko dyskusja w grupach wielonarodowościowych na niełatwe tematy dzisiejszego świata: równość płci oraz wolność słowa, ale także przedstawienie swoich poglądów w formie filmu, scenki rodzajowej lub historii obrazkowej.

Efekty swojej intensywnej pracy zaprezentowali przed uczniami szkoły goszczącej, Auguste-Victoria-Schule we Flensburgu. Zespół z Klasztornej w składzie: Nikodem Formella, Ariel Grala, Alicja Szmidka, Monika Reglińska, Marcelina Szwaba oraz Łukasz Warmowski, wykazał się wyjątkową kreatywnością, oczytaniem a także bardzo wysokim poziomem języka angielskiego.

nadesłane/Sabina Kobiela/koordynatorka projektu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.