Goręczyno. Hubertowskie święto uczczono pieśnią patriotyczną

piątek, 24 listopada 2017 r., 15:40
fot. nadesłane/GOK Somonino

W Kościele katolickim co roku w dniu 3 listopada obchodzone jest wspomnienie świętego Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców. Z tej okazji w kościele parafialnym w Goręczynie w niedzielę 12 listopada, zorganizowany został koncert muzyki dedykowanej temu świętemu.

W tym roku wystąpił Zespół Pieśni Myśliwskiej NEMROD przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu pod kierownictwem artystycznym Radosława Jastaka.

Organizatorami koncertu muzyki i pieśni patriotycznej był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Koło Łowieckie "Łabędź" w Kartuzach oraz Parafia p.w. Św. Trójcy i Wszystkich Świętych w Goręczynie.

W tym dniu sprawowano również uroczystą hubertowską mszę świętą.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.