Zapaśnicy Cartusii Kartuzy na podium Pucharu Polski Juniorów

sobota, 25 listopada 2017 r., 09:00
fot. nadesłane/GKS Cartusia

Trzech zawodników Cartusii Kartuzy reprezentowało Kaszuby na zawodach Pucharu Polski Juniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym w Wałbrzychu. Na podium stanął kartuski zapaśnik Aleksander Mielewczyk.

Reprezentanci z Kartuz walczyli w Wałbrzychu w ostatnim tegorocznym starcie juniorów. W tych zawodach po raz pierwszy zaprezentowany został nowy układ zawodników, który obowiązywać będzie od następnego roku.

W tej nowej konfiguracji bardzo dobrze zaprezentował się Aleksander Mielewczyk. Zawodnik dotarł do finału, ulegając w nim minimalnym stosunkiem punktowym 2-1. Rozgrywka przyniosła dużo emocji, gdyż wynik ważył się do ostatniego gwizdka sędziego. Przebieg walki sugeruje, że w nowej kategorii wiekowej Aleks będzie należał do faworytów swojej wagi.

Jego dwaj klubowi koledzy zajęli w swoich kategoriach piąte miejsca. A byli to Nikodem Drewa w kategorii wagowej 60 kg, a także Jakub Hildebrand w kategorii 77 kg.

Czekamy na kolejne sukcesy zawodników!

nadesłane/Aleks Jahn
oprac. BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.