Zbliża się Santa Run i Mikołajkowa Parada Rowerów - zapisz się już teraz!

piątek, 24 listopada 2017 r., 16:56
fot. MD-Z

17 grudnia Kartuzy opanują setki Mikołajów. Odbędą się tam największa świąteczna impreza biegowa na Pomorzu - Santa Run i Mikołajkowa Parada Rowerów. Zawodnicy w czerwonych czapeczkach pokonają dystans 7 km, natomiast cykliści około 10 km. Nie zwlekaj i zgłoś swój udział w nich już dziś.

Już po raz drugi w Kartuzach odbędzie się bieg mikołajkowy. Na tegoroczną akcję przygotowano aż 1000 pakietów startowych, uczestnicy biegu Santa Run pokonają dystans 7 km ulicami Kartuz. Tego dnia odbędzie się również impreza dla pasjonatów dwóch kółek - rowerowa parada na dystansie 10 km. Miłośnicy obu aktywności mogą zapisać się i na paradę i na bieg, który odbędzie się po zakończeniu przejazdu.

Na bieg można zapisać się za pośrednictwem strony elektronicznezapisy.pl. Zapisy potrwają do 16 grudnia.

Na uczestników czekać będą m.in. czapka mikołaja, numer startowy, chip do pomiaru elektronicznego trasy, specjalne nagrody dla przebranych biegaczy wręczane na mecie, unikatowy stalowy, kolorowy medal po biegu, baton i owoce w pakiecie, woda po biegu, posiłek po biegu (zupa), kawa, herbata w biurze zawodów oraz kupon na losowane nagród.

Każdy uczestnik zobowiązany jest wziąć udział w biegu w czapce mikołaja. Na przebranych biegaczy czekać będą na mecie niespodzianki.

W paradzie rowerowej może wziąć udział każdy, kto ubierze się w strój św. Mikołaja - czapka, kubraczek i spodnie, bądź założy inne przebranie w tematyce świątecznej - śnieżynki, elfa, renifera czy też choinki, posiada sprawny rower, dopuszczony do użytkowania i zna przepisy kodeksu o ruchu drogowym. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Każdy uczestnik parady weźmie udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami na najliczniejszą rodzinę, najlepiej przystrojony rower, najładniej przebranego oraz na najstarszego uczestnika parady.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.