Ochotnicy z Sulęczyna doposażeni w nowy sprzęt przez wojewodę

niedziela, 26 listopada 2017 r., 13:43
fot. AL

Nie szczędząc własnego czasu i sił ruszyli z pomocą poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy. Przez kilkanaście dni pracowali w pocie czoła. Wskutek działań utracili sprzęt, część uległa uszkodzeniu. Do dziś trwa jego uzupełnianie. Dzieje się to dzięki wsparciu od różnych instytucji. Z pomocą ochotnikom z Sulęczyna przybył mięzy innymi wojewoda pomorski, który na zakup nowego sprzętu dla tamtejszych strażaków przekazał kwotę 25.000 zł.

Buty i ubrania specjalne, uzbrojenie osobiste, czyli kominiarki, rękawice, jak również radiostacje i podręczny sprzęt burzący - o taki sprzęt wzbogacili się ochotnicy z Sulęczyna.

- Jest to niezbędny sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych. Podczas działań z 11/12 sierpnia zostało uszkodzonych kilka sztuk ubrań specjalnych, buty, czy radiostacje. Obecnie analizujemy jaki sprzęt byłby nam potrzebny, jednak dzięki otrzymanemu wspraciu od wojewody podstawowe braki zostały uzupełnione - podkreśla Kazimierz Gliniecki, naczelnik OSP Sulęczyno.

Nowy sprzęt na ręce ochotników w sobotę osobiście przekazał wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

- Najważniejsze i to nie tylko w tej sprawie, są wiarygodność i aby dotrzymywać danego słowa. Myślę, że szczególnie dla was jest to oczywiste. W sierpniu, po tragicznej w skutkach nawałnicy, obiecałem pomoc. Bardzo się cieszę, że dziś oficjalnie odbieracie sprzęt i mundury tak potrzebne w waszej służbie - mówił wojewoda Dariusz Drelich.

- Ta katastrofa uświadomiła nam znaczenie wszystkich służb, szczególnie strażaków z OSP. Mieliśmy tę świadomość, że straż jest jednym z najważniejszych ogniw ratowniczych i usuwania skutków wszelakich zdarzeń. Sierpniowa nawałnica tylko to potwierdziła. Gdyby nie armia strażaków-ochotników, nie poradzilibyśmy sobie z usuwaniem skutków tej tragedii. Moim celem jest zwiększenie wsparcia dla ochotników. Doceniam Wasza rolę i służbę. Zawsze jesteście na miejscu zdarzeń niosąc pomoc z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem w każdej sytuacji - podsumował.

Na zakup nowego sprzętu dla OSP Sulęczyno wojewoda przeznaczył kwotę 25.000 zł.

- W imieniu wszystkich strażaków chciałbym podziękować szczególnie za to, że dotrzymał pan słowa. Kiedy wizytował pan naszą gminę, widział pan to nieszczęście, które oby nigdy się nie powtórzyło. Kiedy opuszczał pan gminę Sulęczyno, spytał pan jak pomóc. Odpowiedziałem, że przydałoby się jakieś 30.000 zł, abyśmy coś mogli zrobić. Pomyśleliśmy, że obiecał pan, pojechał i na tym koniec. Któregoś dnia otrzymałem telefon z urzędu wojewódzkiego, a więc nie zapomniał pan. Za to składamy szczególne podziękowania - zaznaczał Andrzej Roda, Komendant Gminny ZOSP RP w Sulęczynie.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za otrzymaną pomoc i mam nadzieję, że ona jeszcze popłynie. Polecam się pamięci. Dzisiaj mamy dowód na to, że dotrzymuje pan słowa, więc mamy pewność, że pomoc, której oczekujemy, otrzymamy - dodawał wójt Bernard Grucza.

Warto przypomnieć, że za walkę ze skutkami nawałnicy, odwagę, wierność strażackim ideałom i zaangażowanie Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie została we wrześniu odznaczona Złotym Znakiem Związku OSP RP.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.