W ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali sześć osób z narkotykami

poniedziałek, 27 listopada 2017 r., 15:15
fot. internet/KPP Kartuzy

Ponad sto gramów amfetaminy, marihuanę, extasy - to środki odurzające, które kartuscy policjanci znaleźli w jednym z mieszkań na terenie powiatu kartuskiego. Zatrzymali w związku z tym cztery osoby. Kolejne dwie z narkotykami "wpadły" podczas kontroli drogowych.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w dwa dni zatrzymali pięciu mężczyzn i kobietę podejrzanych o posiadanie środków odurzających. W czwartek około godz. 17 w Kartuzach policjanci zatrzymali siedemnastoletniego chłopaka, przy którym znaleźli niecały gram amfetaminy.

Z kolei w nocy z czwartku na piątek, około godz. 4.30 mundurowi w trakcie kontroli znaleźli u 25-letniego mężczyzny amfetaminę w ilości prawie siedmiu gramów. Mężczyzna kierował pojazdem. Pobrano mu krew do badań, jeśli okaże się, że był pod wpływem narkotyków odpowie nie tylko za ich posiadanie, ale również jazdę pod wpływem.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zdobyli informacje dotyczące tego, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu mogą przebywać osoby posiadające narkotyki.

Informacje kryminalnych potwierdziły się. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn oraz kobietę. W trakcie przeszukania mieszkania 47-latki zabezpieczono ponad sto gram amfetaminy, marihuanę, tabletki extasy oraz woreczki strunowe i wagę. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Zabezpieczone środki odurzające zostały przekazane do dalszych badań. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanym mężczyznom zostaną przedstawione zarzuty posiadania narkotyków, natomiast 47-letnia kobieta odpowie za posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. Może jej grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.