Żukowo. Burmistrz przekazał podarunki dla czworaczków

poniedziałek, 27 listopada 2017 r., 17:48
fot. nadesłane

Katarzyna i Mateusz Bisewscy zostali rodzicami czworaczków. Dzieci przyszły na świat 19 października br. Magdalena, Józio, Marysia i Kinga. To pierwsze czworaczki w gminie Żukowo. Zgodnie ze statystyką, takie porody zdarzają się raz na 600 tys. ciąż. 22 listopada burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski wraz z kierownikiem GOPS-u odwiedzili rodziców czworaczków.

Szef żukowskiego magistratu na ich ręce przekazał dwa najnowsze wielofunkcyjne modele wózka dla bliźniąt oraz ciepłe śpiworki, a także Album pierwszego roku (Albùm Pierszégò Rokù) z dedykacją dla każdego dziecka. Wózek to zupełna nowość na rynku, głęboko-spacerowy z możliwością wpięcia fotelika samochodowego. Posiada niezbędne certyfikaty, zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa i higieny. W zestaw wchodzi gondola, spacerówka oraz fotelik.

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, zorganizowana została także pomoc długoterminowa w formie wykwalifikowanej opiekunki, która wspomoże rodziców w codziennej opiece nad czwórką niemowlaków. Ponadto, aby zaoszczędzić rodzicom czasu w chodzeniu po urzędach, zgromadzone zostały informacje o wszelkich dostępnych im ustawowo - z racji narodzin maluchów - środkach.

Prezenty zostały przekazane w dzień przed wyjściem ze szpitala do domu najszybciej przybierającego na wadze Józia. W kolejnych dniach ma do domu wrócić także jedna z dziewczynek. Burmistrz deklaruje, że Gmina będzie wpierać rodziców także w przyszłych wydatkach.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.