Mieszkańcy walczą z piratami drogowymi

wtorek, 28 listopada 2017 r., 08:21

Na 188 potwierdzonych zgłoszeń w ostatnich dwóch miesiącach ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aż 153 dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości. Najczęściej do tychże wykroczeń w ruchu drogowym dochodziło na terenie gmin Żukowo, Stężyca i Somonino.

- Głównym zagrożeniem jest przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości. Takich zagrożeń potwierdziliśmy aż 153, w tym 69 odnotowano na terenie gminy Żukowo, 29 - na terenie gminy Somonino, 36 - na terenie gminy Stężycy, w tym większość w Klukowej Hucie, 8 - na trenie gminy Kartuzy, 4 - na terenie gminy Chmielno i 7 na terenie gminy Sierakowice - informuje mł. asp. Jarosława Krefta, rzecznik kartuskiej policji.

Ponadto wśród potwierdzonych zagrożeń kartuska policja wymienia grupowanie się małoletnich w Sierakowicach (1), nielegalne rajdy samochodowe na ulicy Słupskiej w Sierakowicach (2), nieprawidłowe parkowanie (Sierakowice - 1, Kartuzy - 6, Żukowo - 1, Banino - 3, Somonino - 2), czy niewłaściwą infrastrukturę drogową (Sierakowice - 1, Chmieleńskie Chrósty - 2, Przyjaźń - 1, Borkowo - 3, Banino - 5, Miszewo - 2, Pępowo - 2).

Spośród 294 zagrożeń zgłoszonych w minionych dwóch miesiącach 106 zostało niepotwierdzonych. Jak przyznaje mł. asp. Jarosława Krefta, zdarzają się także absurdalne zgłoszenia, jak na przykład bezdomność na środku jeziora, spożywanie alkoholu na terenie prywatnym, czy znęcanie się nad zwierzętami w ten sposób, iż idąc na zakupy ktoś przywiązuje do barierki psa, a ten w tym czasie obszczekuje przechodniów. Na szczęście, jak dodaje rzecznik kartuskiej policji, tego typu zgłoszenia są już marginalne.

Policjanci zachęcają do korzystania z mapy zagrożeń. Jednocześnie przypominają, że mapa jest narzędziem do oznaczania zagrożeń występujących długotrwale, a więc takich, które występują częściej i powtarzają się.

- W przypadkach, w których mieszkańcy chcą, aby policja interweniowała od razu, należy je zgłaszać pod numerem 997 lub 112 - zaznacza mł. asp. Jarosława Krefta.

Dodajmy, że ostatnio na mapie pojawiła się możliwość dodawania zdjęć oraz krótkich opisów zgłoszeń.

Jak skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.