Informatycy ze "Wzgórza" na praktykach w Portsmouth

wtorek, 28 listopada 2017 r., 16:36
fot. nadesłane/ZSZiO w Kartuzach

"Małe miasto w wielkim świecie - staże zagraniczne uczniów z kartuskiego Wzgórza" - właśnie w ramach tego projektu 16 przyszłych informatyków zdobywało doświadczenie w angielskim Portsmouth.

Kolejni uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach mieli okazję uczyć się zawodów w Anglii. Tym razem w Portsmouth praktyki odbyli informatycy, którzy przez dwa tygodnie poznawali informatyczny rynek na zachodzie.

- Uczniowie wrócili do Polski zadowoleni oraz pełni motywacji do dalszego działania. Warto dodać, że dzięki takim inicjatywom trzecioklasiści mają możliwość nie tylko do nauki języka, zdobywania nowych umiejętności ale także mogą poznać kulturę innego kraju - podkreśla Magdalena Fryt, koordynatorka projektu.

- Każdy z uczniów uzyskał dyplom uczestnictwa a już niedługo zostaną im wręczone specjalne Certyfikaty Europass Mobility. Niektórzy z uczestników spisali się na tyle dobrze, że ich pracodawcy postanowili zaproponować im dalszą współpracę tuż po ukończeniu projektu - dodaje.

Informatycy odbywali staż w takich firmach jak: Training Vision, Jamie’s Computer, Infometmedia, Insight4life.

Poza czasem nauki, był też czas na zwiedzanie. Uczniowie zwiedzili między innymi
Spinnaker Tower, Muzeum Titanica w Southhampton, Port w Portsmouth i wiele innych charakterystycznych dla tego regionu miejsc.

Dodajmy, że zagraniczne praktyki uczniów były możliwe dzięki realizacji projektu "Małe miasto w wielkim świecie - staże zagraniczne uczniów z kartuskiego Wzgórza", który jest dofinansowany ze środków unijnych.

W stażu udział wzięli uczniowie w składzie:Patryk Paracki, Kacper Młyński, Sebastian Płotka, Jakub Miłejko, Dawid Miłejko, Norbert Krawiec, Piotr Zimny, Arek Kreft, Michał Cylke, Adam Warmowski, Patryk Sikora, Tomasz Szreder, Dawid Węsierski, Dawid Recław, Kamil Liedtka, Błażej Szczesny. Opiekunkami młodzieży były Magdalena Fryt oraz Sylwia Klaman.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.