Przodkowo. Otwarto nowy ośrodek zdrowia

wtorek, 28 listopada 2017 r., 18:45
fot. Longina Templin

W wtorkowe popołudnie oficjalnie otwarto Ośrodek Zdrowia w Przodkowie przy ul. Gdańskiej 16A. Jest on filią NZOZ-u nr 1 w Kartuzach. To druga tego typu placówka w tej miejscowości. Zgodnie z tradycją odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi, a proboszcz przodkowskiej parafii ks. Wacław Mielewczyk nowy obiekt poświęcił. Pierwsi pacjenci przyjmowani będą od piątku.

W nowym ośrodku pacjentów będzie przyjmował lekarz medycyny rodzinnej i pediatra. Umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia jest, a to oznacza, że dla pacjentów usługa będzie bezpłatna. Pacjenci wypełniają deklarację, że chcą się tam leczyć, dotyczy to dorosłych i dzieci, w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, czyli tzw. medycyny rodzinnej. W zespole jest również pielęgniarka środowiskowa, która zajmować się będzie pacjentami w ośrodku zdrowia, a także w terenie, czyli swoją opieką obejmie chorych w domu.

Lekarz rodzinny będzie przyjmować pacjentów dorosłych i dzieci codziennie, a pediatra trzy razy w tygodniu (w wtorki, czwartki i piątki) popołudniami. Planuje się, że w miarę zapisywania się pacjentów ilość godzin będzie rozszerzana. W nowej placówce znajdzie się też punkt pobrań krwi.

Wójt Andrzej Wyrzykowski podczas oficjalnego otwarcia nie ukrywał zadowolenia z powstania nowego ośrodka, bo to oznacza powiększenie dostępności do służby zdrowia i opieki medycznej dla mieszkańców.

- Gratuluję właścicielom ośrodka odwagi w podjęciu tej decyzji. Traktować to należy jako konkurencję tego, co do tej pory było. Konkurencja zawsze ma to do siebie, że każdy stara się pracować jak najlepiej po to, aby mieć efekty i uznanie wśród mieszkańców. Liczę na to, że to poprawi sytuację w sferze zdrowia na terenie nie tylko przodkowskiej gminy - oświadczył przewodniczący rady Powiatu Mieczysław Woźniak.

- Wszystko w naszej placówce jest zinformatyzowane. Dokumentacja będzie elektroniczna, zapisy też będzie można dokonywać drogą internetową. Mam nadzieję, że pacjenci zauważą nasz ośrodek zdrowia i zechcą tutaj przyjść. Nie muszą to być tylko mieszkańcy przodkowskiej gminy, ale także spoza niej, bo nie ma rejonizacji - powiedziała nam Krystyna Mach, kierowniczka Ośrodka Zdrowia w Przodkowie.

Zarejestrować można się pod numerami telefonów - 58 681-15-44 oraz 58 681-15-42

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.