Już w grudniu nabory na dotacje w LGD Stowarzyszeniu Turystyczne Kaszuby

środa, 29 listopada 2017 r., 17:14
fot. archiwum

Około 375 tysięcy złotych ze środków unijnych rozdysponowanych zostanie przez Lokalną Grupę Działania - Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby. Środki pozyskać będzie można na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w branżach takich jak przetwórstwo lub turystyka. Nabór wniosków rozpocznie się 18 grudnia.

Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby ogłosiło kolejne dwa nabory na dotacje z funduszy unijnych. Środki będzie można pozyskać m.in. na założenie własnej działalności związanej z tworzeniem infrastruktury na potrzeby produkcji, przetwórstwa, sprzedaży i dystrybucji produktów lokalnych. Na ten cel przeznaczono 150 tys. zł. Dotacja wynieść może 75 tys. zł.

W ramach drugiego naboru pozyskać będzie można dofinansowanie na własna działalność w zakresie "Tworzenia wysokiej jakości infrastruktury na potrzeby komercyjnych usług turystycznych i okołoturystycznych". Przeznaczono na ten cel 225 tys. zł. Wnioskodawca pozyskać może 75 tys. zł.

Nabór rozpocznie się 18 grudnia i potrwa do 12 stycznia. Szczegółowe informacje nt. naboru z zakresu turystyki znaleźć można tutaj, natomiast z branży przetwórczej tutaj.

Wnioski o przyznanie pomocy mogą być składane osobiście, przez pełnomocnika albo osobę upoważnioną, wówczas należy mieć z sobą stosowne upoważnienie do złożenia wniosku. Projekt będzie oceniany na podstawie dokumentów, dlatego bardzo istotne jest to, by wnioski były kompletne, a załączone do nich dokumenty uporządkowane. Urząd Marszałkowski zezwoli na uzupełnienie braków, poprawienie oczywistych omyłek bądź wyjaśnienie wątpliwości w terminie do siedmiu dni, jednak wnioskodawca nie będzie miał możliwości dwukrotnego uzupełniania dokumentacji.

Osoby, które mają już przygotowaną dokumentację mogą wcześniej zgłosić się do biura Stowarzyszenia Turystyczne Kaszuby, by sprawdzić jej poprawność i kompletność. W momencie składania wniosku nie będzie możliwości sprawdzenia dokumentacji. Pracownicy STK proszą o wcześniejsze umówienie się na spotkanie - telefonicznie lub mailowo.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.