Marynarka na co dzień i od święta

czwartek, 30 listopada 2017 r., 13:36
fot. nadesłane

Nawet wielbiciele luźnych stylizacji wierzą, że są takie momenty w życiu mężczyzny, że konieczne jest wyciągnięcie z szafy marynarki. Może mieć ona oczywiście i elegancki, i casualowy charakter, ale trzeba wiedzieć, na jaką okazję dany model można założyć oraz jak dobierać dodatki, by stworzyć ciekawe stylizacje. Co najważniejsze dobra marynarka jest po prostu odpowiednio dobrana.

Liczy się przede wszystkim rozmiary - zarówno w obwodzie klatki piersiowej, jak i w długości. Mają one wpływ na to, jak wyglądamy i jak swobodnie czujemy się w ciuchu. Rękaw powinien sięgać do nasady kciuka, czyli 1-1,5 cm nad mankietem koszuli.

Męskie marynarki w różnych wydaniach

Ilość krojów i fasonów jest dość duża. Standardowe marynarki KUBENZ powinny dzielić ciało od kołnierzyka po buty na równe części. Bardziej wyjściowe modele za zasadę przyjmuje zasłonięcie pośladków. Tutaj pojawia się jeszcze jeden ważny element. Cięcia z tyłu nigdy nie powinny się rozchodzić. Klapy marynarki powinny luźno opierać się na klatce piersiowej. W zależności od budowy ciała czy też indywidualnych predyspozycji warto przymierzyć różne modele i sprawdzić, jakie fasony są dla nas odpowiednie - a liczy się i szerokość w barkach, i podkreślenie talii czy też opływanie bioder.

Jak się nosić?

Marynarki męskie to bardzo ciekawy element garderoby, który pozwala stworzyć doskonałą kreację i ze spodniami materiałowymi, i z jeansami. Rządzi się też konkretnymi zasadami, o których warto pamiętać. Marynarka męska mimo wszystko wymaga ogłady. Podstawowym problemem jest konieczność zapinania marynarki, gdy wstajemy od stołu. W marynarkach jednorzędowych zapinamy górny guzik (jeśli są dwa) lub środkowy (jeśli mamy trzy). Pamiętajmy o tym, że marynarka dwurzędowa powinna być zawsze zapięta.

Modne marynarki męskie zazwyczaj są czarne, granatowe lub też w różnych odcieniach brązu. Coraz częściej pojawiają się ciekawe faktury oraz tkaniny, które załamują światło. W ten sposób marynarka może wyglądać szczególnie atrakcyjnie na przykład na imprezie. Taki element garderoby nawet w wersji casualowej świetnie wygląda niemalże na każdym mężczyźnie. Warto dobrać do niego kolorowe spodnie oraz sportowe buty, by uzyskać niepowtarzalny efekt, który łączy luz i styl formalny. Poza tym ważny jest materiał. W sezonie jesienno-zimowym warto wybierać marynarki uszyte z grubszych tkanin takich jak na przykład tweed, wełna, sztruks, kord. Na cieplejsze dni odpowiednie będą len, bawełna, wiskoza, melanż.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.