Policjanci rozdawali pieszym odblaski i zachęcali do ich noszenia

czwartek, 30 listopada 2017 r., 15:05
fot. internet/KPP Kartuzy

W środowe popołudnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przeprowadzili akcję "Świeć przykładem na drodze", której celem było m.in. uświadomienie pieszym tego, że dbając o swoją widoczność na drodze, dbają o swoje życie i zdrowie. W ramach działań policjanci kontrolowali, jak piesi piesi przestrzegają przepisy w tym zakresie i wręczali im elementy odblaskowe.

Akcja "Świeć przykładem na drodze" ma na celu promocję noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, a także zachęcenie ich do zabezpieczenia się w ten sposób nie tylko w trakcie poruszania się poza obszarem zabudowanym, ale również w miejscach, gdzie nie jest to wymagane. Dzięki działaniom tego typu ograniczyć ma się liczba zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i podnoszenie świadomości społecznej w zakresie dbania o własną widoczność przy drogach.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach podczas akcji kontrolowali miejsca zwiększonego ruchu pieszych i sprawdzali, czy mieszkańcy powiatu stosują się do przepisów. Zgodnie z nimi piesi mają zadbać o to, by być widocznymi przy drodze.

- W myśl nowych przepisów pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym powinien nosić element odblaskowy w sposób widoczny dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W czasie swojej akcji policjanci uświadamiali pieszym, że nie jest to tylko wymóg prawa, ale również zdrowego rozsądku, a noszony przez pieszego odblask jest wyrazem świadomego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

W trakcie kontroli funkcjonariusze nie tylko egzekwowali przestrzeganie przepisów, ale również wręczali pieszym odblaski przygotowane specjalnie na tę okazję.

Policjanci przypominają: widzieć - to nie to samo co być widocznym, a noszenie odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku przy drogach poza obszarem zabudowanym nie jest tylko wymogiem prawa, ale i wyrazem odpowiedzialności i troski o własne życie i zdrowie.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.