Czytelnicy-maratończycy na spotkaniu z dr Elżbietą Zubrzycką

czwartek, 30 listopada 2017 r., 22:25
fot. nadesłane

W nagrodę za świetne wyniki w Wielkim Maratonie Czytelniczym grupa uczniów z Czeczewa wzięła udział w spotkaniu z wyjątkową pisarką - Elżbietą Zubrzycką autorką książki "Nie poddawaj się".

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie biorą udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym.

Wielki Maraton Czytelniczy to ogólnopolski konkurs dla dzieci. Od września 2017 r. do lutego 2018 r. uczniowie muszą dokładnie przeczytać wskazane książki spoza listy obowiązkowych lektur szkolnych m.in. "Dziką Mrówkę i tajemnice gdańskiego wybrzeża" Andrzeja Perepeczki, "Pana Samochodzika i templariuszy" Zbigniewa Nienackiego czy "Nie poddawaj się" Elżbiety Zubrzyckiej. Wypełniają też testy konkursowe składające się z zadań różnej konstrukcji (pytania zamknięte jedno - i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, zadania otwarte). Zdobywcy największej ilości punktów po sześciu testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego. W ramach akcji odbywają się również m.in. spotkania autorskie.

Czeczewscy uczniowie z klas IV-VI, którzy osiągają najlepsze wyniki w maratonie, otrzymali zaproszenie na spotkanie właśnie z autorką książki "Nie poddawaj się" do Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Pisarka opowiadała o swoich książkach, życiu prywatnym i zawodowym. Starała się zwrócić uczniom uwagę na fakt, że każde dziecko rodzi się z taką samą godnością i wartością. Każdy jest tyle samo wart, bez względu na status majątkowy rodziców.

Elżbieta Zubrzycka jest biologiem i psychologiem. Jej książki pomagają rodzicom w wychowaniu, a małym czytelnikom w radosnym rozwoju i przygotowaniu do radzenia sobie w ich codziennym życiu. "Słup soli", "O zajączku Filipie" czy "Marudek i Pogodek" zostały włączone do lektur szkolnych.

- Wydarzenie, w którym nasi uczniowie wzięli udział, było spotkaniem ze znaną i cenioną autorką i psychologiem ale również niesamowitą lekcją o poczuciu własnej wartości, samoocenie i godności. Dziękujemy organizatorom Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego za zaproszenie naszych uczniów na to wydarzenie - podkreśla Lucyna Reiter-Szczygieł z SP w Czeczewie.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.