Relaksująca atmosfera sypialni. Jak ją uzyskać?

piątek, 1 grudnia 2017 r., 09:45
fot. nadesłane

Sypialnia jest miejscem o bardzo prywatnym charakterze, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły, dlatego wystrój powinien dodawać pozytywnej energii. Wnętrze należy dostosować do indywidualnych preferencji estetycznych. Równocześnie trzeba zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. W jaki sposób uzyskać wymarzoną sypialnię?

Podłoga zapewniająca wrażenie ciepła

Drewno jest materiałem, który niezwykle mocno kojarzy się z domowym ciepłem. Wrażenie przytulności wywołuje przede wszystkim podłoga z drewna o odcieniu pomarańczowym i czerwonym, dlatego w sypialni sprawdza się drewno egzotyczne, ale przy wyborze należy brać pod uwagę całość aranżacji i może okazać się, że najlepszym rozwiązaniem będzie drewno jasne lub zupełnie ciemne.

Ze względów praktycznych i finansowych drewnianą podłogę warto zastąpić jednak płytkami ceramicznymi imitującymi drewno. W przypadku wysokiej jakości płytek wzór usłojenia i kolorystyka są identyczne z naturalnymi. Za to płytki o wiele łatwiej utrzymać w czystości i nie wymagają konserwacji. Kamień na podłodze w sypialni lub płytki naśladującego jego kolorystykę i strukturę mogą się wydawać nie do końca trafionym pomysłem ze względu na chłodny charakter, ale wystarczą drewniane meble i oświetlenie ocieplające wnętrze, aby sprawdziły się perfekcyjnie. Pluszowy lub futrzany dywan, najlepiej z długim włosiem, prezentuje się genialnie właśnie na kamiennej podłodze.

Światło w sypialni - rozwiązania praktyczne i nastrojowe

Światło w sypialni rządzi się swoimi prawami. W pierwszej kolejności należy zadbać o główne źródło światła, które obejmie całe pomieszczenie, ale w sypialni istotną rolę odgrywa oświetlenie znajdujące się przy łóżku, które służy głównie do czytania. W przypadku, gdy sypialnię zajmuje para lampki nocne lub kinkiety powinny znaleźć się po obu stronach łóżka, aby osoba, która chce spać nie była narażona na działanie centralnego światła i mogła w spokoju odpoczywać. Praktycznym rozwiązaniem jest oświetlenie wnętrza szafy, dzięki czemu osoba wstająca wcześniej nie budzi zapalaniem światła partnera. W sypialni nie powinno też zabraknąć oświetlenia dekoracyjnego, które buduje romantyczną atmosferę.

Tapeta lub fototapeta z kojącym widokiem

Ściany charakteryzują się dużą płaszczyzną, dlatego nasz wzrok nieustannie na nie pada i z tego względu ważne jest, aby były przynajmniej pomalowane na przyjazny kolor, a jeszcze lepiej, jeżeli pokrywa je tapeta lub fototapeta z widokiem, który wzbudza pozytywne odczucia i działa uspokajająco. Szczególnie polecane są motywy natury. Wystarczy zaprojektować jedną ścianę z rozmachem, aby sypialnia stała się niezwykle przyjaznym miejscem. Nie tylko tapety i fototapety, ale również oświetlenie i płytki podłogowe w najróżniejszych wersjach oferuje marka Mo, która zastąpiła dotychczasowy Cermag. Nazwa Mo to zwiastun nowego etapu w rozwoju marki, która już dawno zyskała uznanie na rynku. Proponowane przez nią produkty można teraz obejrzeć na stronie http://mo.design/. W aranżacji sypialni warto postawić na harmonijną kolorystykę. Krzykliwa czerwień raczej pobudza niż relaksuje, dlatego należy przemyśleć wybór wszystkich detali.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.