SAP Fiori - mobilność w biznesie

piątek, 1 grudnia 2017 r., 09:50
fot. nadesłane

Chociaż zaledwie co piąta firma w Polsce korzysta z systemów ERP (ang. enterprise resource planning - wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwa), rośnie świadomość potrzeby wdrożenia takich rozwiązań. Z ubiegłorocznego badania "Digital Transformation 2016" przeprowadzanego przez globalną firmę Deloitte wynika, że organizacje wiedzą, że nie ma od tego procesu odwrotu.

Hicron, firma specjalizująca się we wdrożeniach rozwiązań niemieckiego SAP z powodzeniem wdraża narzędzia klasy ERP. Założeniem tych systemów jest uproszczenie procesów biznesowych, które przez lata gromadziły się w organizacji. Przy ciągle zmieniającym się rynku liczy się działanie w czasie rzeczywistym - i na taką okoliczność stworzone zostało narzędzie: SAP Fiori.

Fiori jest aplikacją biznesową, a raczej zespołem aplikacji, które bazują na nowej logice dostępy do systemów, opierających się na architekturze znanej już z wcześniejszych rozwiązań SAP HANA. Całość narzędzia została zaprojektowana z dużym naciskiem na intuicyjność i wygodę użytkowania.

W związku z dużym naciskiem na metodykę UI/UX przy projektowaniu tego rozwiązania wyróżnia się ono kilkoma cechami: responsywnością, intuicyjnością, spójnością, bezpieczeństwem oraz przyjemnością z użytkowania. Każda z tych pojedynczych wartości kryje pod sobą nieco dłuższe wyjaśnienie:

1. Responsywność odpowiada za dostępność z wielu platform. Naczelnym celem tej aplikacji jest możliwość korzystania z niej zdalnie poprzez urządzenia mobilne i przerzucanie danych w czasie rzeczywistym z całym biznesowym ekosystemem. Zapewnia to: łatwa i uproszczona nawigacja, czytelne treści oraz dopasowanie do rozdzielczości ekranu.

2. Intuicyjnosć odpowiada za prostotę i szybkość obsługi. Dzięki niskiemu poziomowi rozbudowania aplikacji system dokładnie wie jak zachowa się użytkownik i jest w stanie najlepiej odpowiedzieć na jego przyszłe ruchy.

3. Spójność dotyczy wspólnego interfejsu przy dostępie ze wszystkich urządzeń - mobilnych i stacjonarnych, różnych systemów operacyjnych i wydajności sprzętowej. Główną zaletą jest tutaj brak konieczności uczenia się aplikacji przy korzystaniu równolegle z kilku narzędzi.

4. Bezpieczeństwo ugruntowane jest poprzez ogromny nacisk położony na nieuprawniony dostęp do danych np. poprzez utratę smartfona czy tabletu. Wiąże się to z ogromnym komfortem pracy i poczuciem bezpieczeństwa.

5. Przyjemność z użytkowania mówi samo przez siebie - poprzez zaprojektowanie rozwiązania z myślą o użytkowniku, a nie o systemie działa ono zgodnie z nowoczesnymi metodykami projektowania co zupełnie zmienia optykę użytkowania aplikacji.

Dodatkowo mając SAP Fiori w organizacji możemy nadać pracownikom różne role związane z ich poziomem dostępu, gdzie inny zakres funkcji będzie miała księgowość, a inną np. technik sprawdzający produkty na taśmie produkcyjnej. Fiori można dostosować do niemal każdej branży, np. do gromadzenia informacji o nieruchomościach (więcej informacji na stronie https://hicron.com).

Co ważne, aplikacja stale jest udoskonalana i cały czas dostosowuje się ją do rynkowych trendów. Jedną z najbardziej oczekiwanych cech jest możliwość wyświetlania raportów w czasie rzeczywistym co pozwala na podejmowanie właściwych decyzji w sytuacji zmian zachowań konsumentów.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=jnCqrQKnBnw

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.