"Klasztorna pomaga" - rewelacyjne jasełka i kiermasz charytatywny na rzecz hospicjum

piątek, 1 grudnia 2017 r., 20:59
fot. MD-Z

Wyjątkowe, przezabawne i pouczające jasełka, kiermasz świątecznych ozdób, kawiarenka pełna smakołyków i aukcja - w ten sposób społeczność z "Klasztornej" po raz kolejny wsparła Kartuskie Hospicjum Domowe Caritas. Na organizowaną przez I LO akcję przybyły tłumy, a sala Kartuskiego Centrum Kultury pękała w szwach.

Już po raz trzeci I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego zorganizowało kiermasz charytatywny "Klasztorna pomaga". Tak, jak w poprzednich latach największą atrakcją wieczoru było świąteczne przedstawienie, w którym wystąpili nauczyciele z I LO. Przedstawicieli grona pedagogicznego podziwiać można było tradycyjnie w rolach m.in. Mędrców ze Wschodu, pastuszków, czortów, aniołów. Przygody bohaterów jasełek przedstawiono w uwspółcześnionej konwencji, okraszając je sporą dawką humoru. Nadzór na całością sprawowała Beata Grzenkowicz, która również była autorką scenariusza.

Na przedstawienie przybyły tłumy. Sala Kartuskiego Centrum Kultury była wypełniona po brzegi. Publiczność co rusz reagowała gromkim śmiechem na to, co działo się na scenie. Występ nagrodzono owacjami na stojąco.

Tradycyjnie podczas kiermaszu można było nabyć ozdoby świąteczne oraz wziąć udział w aukcji, gdzie licytowano m.in. ozdoby przygotowane przez uczniów oraz podarki od sponsorów. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas. Po spektaklu głos zabrał dyrektor hospicjum i proboszcz parafii św. Wojciecha w Kartuzach, ks. Marek Trybowski.

- Chciałbym gorąco podziękować pani dyrektor, gronu pedagogicznemu, radzie rodziców, rodzicom i młodzieży, która pracowała i nad tym spektaklem i nad całym zapleczem wieczoru. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, by kontynuować dzieło hospicyjne, dzieło troski o chorych, cierpiących, takich, którzy wymagają szczególniejszego spojrzenia. Gratuluję szopki bożonarodzeniowej, przepiękne przedstawienie z myślą przewodnią o metamorfozie, myślę, że były tam dziesiątki różnych wątków wartych przemyślenia i tego, by wziąć je sobie do serca - mówił ks. Marek Trybowski.

- Spotykamy się w przededniu rozpoczęcia adwentu. Może to dobry czas dla każdego z nas, by wracając myślą do wydarzenia, które przed chwilą oglądaliśmy wyszukali sobie te wątki, do których chcemy wrócić, nad którymi warto się zastanowić i wcielić w życie. Matka Teresa z Kalkuty mówiła kiedyś, że jak patrzy się z miłością w oczy drugiego człowieka wtedy dzieje się Boże Narodzenie. Myślała wówczas najpewniej o ludziach chorych, bo tak pracowała. My dziś aktywnie uczestnicząc w tym wydarzeniu też w jakiś sposób myślimy o ludziach chorych i cierpiących - podkreślał.

- Życzę państwu, by wtedy, gdy z miłością patrzycie w oczy drugiego człowieka - również u siebie w domu, wśród najbliższych, w miejscu pracy i gdziekolwiek się znajdziecie w waszych sercach Boże Narodzenie, nie tylko w gestii tej atmosfery, ale też tego, co przeżywamy wewnątrz, istniało i się rozwijało. Jeszcze raz z głębi serca dziękuję - zakończył dyrektor hospicjum.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.