Nie był w stanie dmuchnąć w alkomat - kolejny pijany kierowca w rękach policji

poniedziałek, 4 grudnia 2017 r., 11:43
fot. archiwum

W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich był tak mocno upojony alkoholem, że nie dał rady poddać się badaniu alkotestem i pobrano mu krew do badań.

Mimo surowych sankcji finansowych i groźby kary pozbawienia wolności wciąż nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Pierwszego z amatorów jazdy na podwójnym gazie zatrzymano w Glinnie, w piątek 1 grudnia. Policjantów o tym, że kierowca może być nietrzeźwy powiadomił zaniepokojony obywatel.

- Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który kierował oplem vectrą. Z uwagi na to, że mężczyzna był tak nietrzeźwy, że nie mógł dmuchnąć w alkomat, pobrano mu krew do badań - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Tego samego dnia, około godz. 23.40 zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierowcę w Kartuzach. 31-letni mężczyzna kierował skodą felicią mając w organizmie około 2 promili alkoholu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, około godz. drugiej, zatrzymali 25-letniego mężczyznę jadącego kią sorento. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może być pod wpływem środków odurzających, dlatego pobrano mu krew do badań.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.