Kaszubianki uhonorowane nagrodą Bursztynowego Mieczyka

poniedziałek, 4 grudnia 2017 r., 12:47
fot. archiwum/AL

Gospodynie ze stowarzyszenia Kaszubianki zostały po raz kolejny docenione za swoją działalność na rzecz lokalnej społeczności. Otrzymały Bursztynowego Mieczyka w kategorii Nagroda Obywatelska. To nie jedyna organizacja wyróżniona z powiatu kartuskiego. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdobyła Fundacja Skansenu Pszczelarskiego z Żukowa.

Znakomicie gotują, tańczą, śpiewają, mają zdolności aktorskie. Tryskają energią i humorem. Zawsze uśmiechnięte, wesołe panie ze Stowarzyszenia Kaszubianki już od 13 lat aktywnie działają na rzecz mieszkańców Kamienicy Szlacheckiej i nie tylko.

Za swoje dokonania były wielokrotnie wyróżnianie. Teraz do kolekcji dołączyła nagroda Bursztynowego Mieczyka. To wyróżnienie przyznawane organizacjom pozarządowym i stowarzyszeniom. Jest swojego rodzaju docenieniem i uhonorowaniem działań sektora trzeciego. To prestiżowa nagroda przyznawana najaktywniejszym i najprężniej działającym organizacjom, które swoją pracą w sposób szczególny wpływają na lokalne środowisko i społeczność. Przyznawane jest od 1994 roku.

Kaszubianki otrzymały Bursztynowego Mieczyka w kategorii Nagroda Obywatelska. Nominowano do niej łącznie dwanaście stowarzyszeń i organizacji. O jej przyznaniu decyduje największa liczba głosów zdobyta w publicznym głosowaniu.

- Bardzo się cieszymy, to dla nas ogromne wyróżnienie. Byłyśmy bardzo zaskoczone tym, że nas w ogóle do tej nagrody zgłoszono i otrzymałyśmy nominację. Dziękujemy, że nas w ten sposób doceniono. Jesteśmy przeogromnie szczęśliwe, bo to bardzo prestiżowa nagroda - mówi Maria Birr

- To wielka motywacja do dalszej pracy. To dla nas najważniejsze wyróżnienie, jakie dotąd zdobyłyśmy, bo otrzymałyśmy je dzięki naszym mieszkańcom. To oni na nas głosowali i dzięki nim dostaliśmy tę nagrodę. Wszystko, co robimy, robimy z myślą o naszej społeczności lokalnej przy wsparciu samorządów gminy i powiatu. Teraz zaczniemy działać ze zdwojoną siłą.

Kaszubianki uhonorowano m.in. wyróżnieniem Perła Kaszub, gospodynie trzykrotnie zdobyły Grand Prix na powiatowym turnieju KGW i były wielokrotnie nagradzane na różnego typu konkursach kulinarnych.

Nagrodę specjalną podczas gali otrzymała Fundacja Skansenu Pszczelarskiego z Żukowa.

Laureaci Bursztynowego Mieczyka 2017:

Nagrody specjalne:
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Fundacja Skansenu Pszczelarskiego
Marszałka Senatu RP: Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym
Rzecznika Praw Obywatelskich: Helska Fundacja Sapere Aude
Stowarzyszenie Pomorskie w UE: Fundacja Społecznie Bezpieczni
Bursztynowego Katamaranu: gmina Szemud

Edukacja ekologiczna i ochrona środowiska: Stowarzyszenie Grupa Badawcza Ptaków Wodnych Kuling

Pomoc społeczna:
za wielosektorową współpracę na poziomie lokalnym w obszarze pomocy społecznej: Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry Fosa, Teen Challenge Chrześcijańska Misja Społeczna
za całokształt działalności organizacji: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie

Obywatelska Nagroda: Stowarzyszenie Kaszubianki

Debiut Roku: Fundacja Aktywnie do Przodu!

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.