Kartuzy. Klasztorna zebrała ponad 14 tys. zł dla hospicjum

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 10:30
fot. archiwum/MD-Z

Wspaniałym sukcesem zakończył się III Kiermasz Charytatywny "Klasztorna Pomaga" dzięki zaangażowaniu społeczności I LO i ofiarności osób, które na niego przybyły udało się zebrać dla kartuskiego hospicjum ponad 14 tys. zł.

Kartuskie Hospicjum Domowe Centrum Caritas rocznie pomaga około 200 osobom potrzebującym, ze wsparcia placówki korzysta obecnie trzydzieści osób. Koszty utrzymania pacjenta zwracane są tylko za kilkanaście osób. W planach jest również budowa budynku dla hospicjum stacjonarnego, dlatego też każde wsparcie jest tak ważne. Z pomocą na rzecz hospicjum po raz kolejny pośpieszyli uczniowie, nauczyciele i dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach. Zorganizowali po raz trzeci kiermasz charytatywny wraz z jasełkami, a cały dochód z niego przeznaczyli hospicjum.

- Społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach pragnie serdecznie podziękować za wsparcie wszystkim sponsorom akcji charytatywnej "Klasztorna Pomaga" na rzecz Kartuskiego Centrum Caritas Hospicjum Domowe. Dziękujemy za liczną obecność na kiermaszu oraz udział w aukcji. Dzięki Państwa ofiarności udało nam się zebrać 14, 496 zł. Mamy nadzieję spotkać się ponownie z Państwem na kolejnych edycjach akcji charytatywnej ,,Klasztorna Pomaga" - podkreśla dyrekcja szkoły.

Zdjęcia z jasełek można znaleźć tutaj. Ci, którym nie udało się pojawić na kiermaszu mogą wesprzeć hospicjum w zbiórce na platformie siepomaga.pl/hkcc.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.