Czeczewo. Zakończono projekt "Jesteśmy autorami piosenek"

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 11:14
fot. nadesłane

Przedsięwzięcie realizowano od maja do listopada br. Obejmowało ono wydanie zbioru piosenek napisanych i wykonanych przez uczniów szkoły w Czeczewie i Zespół Śpiewaczy przy OSP w Czeczewie. Napisano 23 utwory, których autorami byli uczniowie, rodzice i nauczyciele czeczewskiej szkoły. Dotacje otrzymano od przodkowskiego samorządu. Wydanie płyty CD wspomogły też firmy i osoby prywatne.

Pierwsze egzemplarze płyty CD i zbioru piosenek otrzymali goście uroczystości nadania imienia Jana Pawła II szkole w Czeczewie 16 października b.r. Wtedy też zaprezentowano spektakl poetycko-muzyczny pt. "Na zawsze bądźcie Jego uczniami", który składał się m.in. z piosenek opublikowanych w tych wydawnictwach.

W projekcie "Jesteśmy autorami piosenek" łącznie uczestniczyło 120 uczniów i 9 członków Zespołu Śpiewaczego przy OSP Czeczewo. Program zakończenia projektu obejmował m.in. wręczenie uczniom, uczestnikom projektu, zbioru piosenek i płyt CD, prezentację zdjęć z przebiegu nagrań.

Zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Czeczewie projekt przyczynił się do zwiększenia oferty edukacyjnej szkoły oraz pozwolił na prezentację talentów wykonawców skupionych w Zespole Śpiewaczym. Wszystkim uczestnikom i darczyńcom dziękujemy za udział w projekcie.

Kolejne prezentacje piosenek powstałych w ramach projektu zostały zaprezentowane podczas spotkania ogólnego rodziców 20.11.2017 r. Następne odbędą się podczas gali zakończenia XXV Konkursu Literackiego dla uczniów województwa pomorskiego w Przodkowie 18.12.2017 r. oraz w czasie koncertu kolęd i piosenek świątecznych w kościele w Czeczewie 14.01.2018 r.

nadesłane/Jerzy Stachurski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.