Żukowo. Uczniowie uszyli mikołajową skarpetę

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 11:54
fot. nadesłane

Każdy mały i duży wie, że 6 grudnia prezenty najlepiej szukać w bucie lub w skarpecie. Wychodząc naprzeciw potrzebom, uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 1 z Żukowa postanowili przygotować się na przybycie Mikołaja. Podjęli wyzwanie polegające na uszyciu mikołajowej skarpety.

Pomysł na własnoręczne wykonanie skarpet okazał się strzałem w dziesiątkę. Zajęcia z szycia odbyły się pod okiem instruktorki zajęć kreatywnych dla dzieci, Magdalena Ułanowicz z EcoArt.

Każde dziecko otrzymało zestaw, w którego skład wchodziły filcowe elementy skarpety, gruba nić z igłą oraz dodatkowe ozdoby. Pani Magda dokładnie wyjaśniła sposób wykonania zadania. Pokazała jak należy zszywać materiał i mocować ozdobne aplikacje.

Praca pochłonęła dzieci całkowicie, wykonywały czynności w skupieniu, starannie ozdabiały swoje dzieło. Po zakończeniu pracy na twarzach dzieci zagościła ogromna radość. Samodzielne tworzenie skarpety dostarczyło nowych, ciekawych doświadczeń. Okazało się, że nie zawsze trzeba kupować gotowe produkty, można spróbować tworzyć coś samodzielnie, według własnego pomysłu.

Teraz wszyscy "skarpeto - twórcy" czekają na przybycie Mikołaja. W tych pięknych skarpetach na pewno nie znajdzie się żadna rózga.

nadesłane/SP nr 1 w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.