Gdzie szukać Mikołaja? Sprawdź mikołajkowe atrakcje w powiecie

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 18:17
fot. internet/pixabay.com

Świąteczny duch już zagościł niemal w każdym zakątku powiatu kartuskiego. W środę z okazji imienin św. Mikołaja w różnych zakątkach powiatu pojawi się charakterystyczna postać z workiem prezentów. W wielu miejscach m.in. Chmielnie, Kartuzach i Sierakowicach zaplanowano liczne atrakcje na ten dzień. świątecznych akcentów nie zabraknie aż do niedzieli. Podpowiadamy, gdzie w środę można spotkać Mikołaja i co będzie się działo w kolejnych dniach.

Środa, 6 grudnia

Strojenie choinki i spotkanie z Mikołajem w Sierakowicach
Mikołajkowe atrakcje w Sierakowicach zaplanowano już na godz. 10. Najpierw sześciolatki z przedszkola i SP nr 2 będą dekorować choinki. W programie również mikołajowe niespodzianki dla wszystkich, muzyka na żywo i przekazanie udekorowanych choinek firmom. O godz. 16 zaplanowano iluminację sierakowickiej choinki i spotkanie z Mikołajami. Mikołaj w środę odwiedzi również milusińskich z pozostałych sołectw. Odwiedzi m.in. sołectwa Bącka Huta, Długi Kierz, Gowidlino, Kamienica Królewska, Łyśniewo, Mojusz, Puzdrowo, Sierakowska Huta, Tuchlino czy Załakowo.

Mikołaj w Kartuzach
Mikołaj będzie czekał na dzieci również w Parku Solidarności w Kartuzach. Spotka się tam z nimi o godz. 14. W programie zabawa z Mikołajem, konkursy dla dzieci, wspólne śpiewanie oraz mikołajowa zupa.

Drugie chmieleńskie spotkanie z Mikołajem
Mikołaj będzie czekać na milusińskich także w środę o godz. 16 w chmieleńskim domu kultury. W programie m.in. iluminacja choinki, warsztaty artystyczne, pierniczkowe szaleństwo, Magiczna Maszyna do niszczenia złych uczynków, kiermasz świąteczny, skrzynka na listy do Świętego Mikołaja, spektakl pt. "Złota Rybka", fotobudka, konkursy, Fabryka Zabawek Świętego Mikołaja, prezenty dla wszystkich dzieci, występ grupy z Armenii i maraton gier planszowych. O godz. 17 nastąpi uroczyste otwarcie pracowni Orange.

Czwartek, 7 grudnia

Koncert "Dziś z radością wszyscy śpiewamy
W czwartek o godz. 17 w budynku szkoły podstawowej nr 1 przy ul. Piłsudskiego odbędzie się świąteczny koncert pt. "Dziś z radością wszyscy śpiewamy". W programie występy uczniów, słodki poczęstunek i kiermasz.

Piątek, 8 grudnia

Koncert charytatywny Dzieci-Dzieciom
Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach zaprasza na coroczny kiermasz charytatywny i koncert w piątek o godz. 17. Tradycyjnie będzie to okazja, by nabyć świąteczne dekoracje, a także wesprzeć potrzebujące dzieci. Będą stoiska ze świątecznymi ozdobami, kawiarenka, licytacja fantów podarowanych przez rodziców oraz wiele innych atrakcji. Nie zabraknie też wzruszających występów dzieci.

Sobota, 9 grudnia

Orszak Św. Mikołaja w Sulęczynie
Z kolei w sobotę radosny mikołajkowy orszak spotkać będzie można w gminie Sulęczyno. Zgodnie z coroczną tradycją Mikołaje odwiedzą każde sołectwo. Wyruszą z Sulęczyna około godz. 8.30 i odwiedzi wszystkie miejscowości. W południe w Zdunowicach spotka się ze strażakami, a o godz. 17.45 na placu przy gimnazjum z wszystkimi dziećmi z Sulęczyna.

Niedziela, 10 grudnia

Mikołajki na basenie
Zgodnie z coroczną tradycją Pływalnia Neczk w Kartuzach zaprasza na mikołajkowe wodne szaleństwo w niedzielę. Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z basenu za darmo. Będą czekać na nich też atrakcje i niespodzianki takie jak park wodny czy słodkie upominki.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sierakowicach
Pokaz stołu bożonarodzeniowego, gminne kolędowanie oraz kiermasz - to atrakcje, które w niedzielę w godz. 14-17 czekać będą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, odbędzie się tam doroczna impreza świąteczna. Tradycyjnie zaprezentują się zespoły kolędniczy z całej gminy, odbędzie się też konkurs na najładniejszy stroik, będzie można nabyć świąteczne ozdoby i zaczerpnąć świątecznych inspiracji. Organizatorzy obiecują, że będzie coś dla oka, coś dla ciała i coś dla ducha.

Kiermasz w Szymbarku
W niedzielę na doroczny kiermasz bożonarodzeniowy zaprasza Zespół Kształcenia Wychowania w Szymbarku. Na uczestników zabawy czekać będą liczne występy artystyczne i atrakcje. Przed publicznością wystąpią m.in. chór szkolny CUDAKI, Grzegorz Treder - beatbox, tancerze z Centrum Tańca Szczepan, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Marzebiónczi. Gośćmi specjalnymi będą Patrycja Borkowska - tancerz zawodowy, pedagog i instruktor tańca w Bytowskim Centrum Kultury oraz Monika Kitel wokalistka, kompozytorka i uczestniczka "The Voice of Poland". Wieczór zakończy pokaz fajerwerków. W trakcie kiermaszu będzie można zakupić ozdoby świąteczne, skosztować m.in. ciast domowego wypieku oraz uczestniczyć w loterii fantowej przygotowanej przez Radę Rodziców.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.