Młodzi motorossowcy z Kaszub na superrcrossie King of Poland

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 19:15
fot. nadesłane

Zawodnicy KMX Kaszuby mają za sobą udane starty w supercrossie King of Poland, który w listopadzie odbył się w Ergo Arenie w Gdańsku. Były to pierwsze w Polsce Mistrzostwa Europy w Supercrossie. Startowali w nich motocrossowscy z szesnastu krajów.

King of Poland to mistrzostwa Europy w supercrossie. Startowali w nich najbardziej utytułowani zawodnicy z całej Europy. Podziwiać w nich można było również najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Wśród nich zaprezentowali się również reprezentanci KMX Kaszuby - Maks Onasz, Dawid Zaremba Oliwia Wiśniewska i Bartek Popielnicki.

- King of Poland były dla naszych zawodników debiutem w supercrossie w Polsce. Dla Bartka, Maksa i Dawida był to drugi start, po raz pierwszy w tej formule startowali w Holandii. Dotąd w naszym kraju nie mieli ku temu okazji - mówi Marek Onasz z klubu KMX Kaszuby.

- Poziom zmagań był bardzo wysoki, startowali tam najlepsi zawodnicy z całej Polski, sama czołówka. Dla naszych zawodników była to okazja, by sprawdzić się. Wszyscy bardzo dobrze wypadli - dodał.

Dawid Zaremba ukończył wyścig na miejscu trzecim. Maks Onasz w czasówce zajął 10 pozycję, kwalifikując się do finału. Tam zajął bardzo dobrą, ósmą lokatę. Oliwia zakończyła wyścig na pozycji dziesiątej, a Bartek jedenastej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.