Mirachowo ponownie pod wodą. Interweniują strażacy

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:14
fot. internet/twitter/KP PSP Kartuzy

Od wczesnych godzin porannych strażacy pompują wodę przy ulicy Spacerowej w Mirachowie, gdzie z uwagi na ulewne deszcze powstał zbiornik wody o powierzchni 40x60 metrów. Obecnie ze skutkami żywiołu walczą cztery zastępy strażaków.

Pierwsze działania strażaków umożliwiły ograniczenie naporu wody, która już nie tylko podmywała budynki gospodarcze, ale zagrażała też budynkowi mieszkalnemu. Jak mówią strażacy, w tym miejscu akwen wodny tworzy się niemal przy każdym intensywnym opadzie deszczu.

- W tym miejscu pompujemy od lat. Przyczyną jest zbyt duża ilość wody, której przepust nie jest w stanie odebrać. Woda przelewa się i tworzy się zbiornik o wymiarach 40x60 metrów - mówi mł. bryg. Janusz Kobiela, dowódca JRG Kartuzy.

- Napór wod mamy już pod kontrolą. W tej chwili działania strażaków polegają już na pompowaniu wody przy wykorzystaniu czterech motopomp i zestawu pompującego. Działania są utrudnione, bo trzeba ciągnąć linie po 300-500 metrów, aby w bezpieczny sposób odpompować wodę do jeziora, by nie podmywało drogi i innych budynków - dodaje.

Obecnie na miejscu działają cztery zastępy strażaków.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.