Mojusz. Dachowanie volkswagena T4

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:40
fot. NL

W środę przed południem na trasie Mojusz - Miechucino dachował volkswagen T4. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Policjanci apelują, by w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zachować wyjątkową ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 11. 18-letni kierowca volkswagena T4 jadąc z Mojusza w kierunku Miechucina na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na szczęście nie odniósł obrażeń.

Policjanci apelują, by w związku z niekorzystną aurą kierowcy zachowali wyjątkową ostrożność.

- Warunki panujące na drogach są wyjątkowo niekorzystne. Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozsądek. Warto, by kierowcy, którzy jeszcze nie wymienili opon letnich na zimowe jak najszybciej to uczynili. Letnie opony w panujących obecnie warunkach mogą się już nie sprawdzać. Dla poprawy swojego bezpieczeństwa dobrze je zmienić. Pamiętajmy też o tym, by zdjąć nogę z gazu. Ziemia jest zmarznięta, a nawierzchnia mokra, więc niewiele trzeba by doszło do nieszczęścia, dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek - zaznacza Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.