Hopowo. Piracki rajd kompletnie pijanego kierowcy

piątek, 8 grudnia 2017 r., 14:34
fot. archiwum

Dzięki czujności dwóch mieszkańców Gdyni, policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 50-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jechał seatem ibizą poruszając się całą szerokością jezdni, zjeżdżając z jednego pasa na drugi. Przykuł tym uwagę dwóch jadących za nim mężczyzn, którzy udaremnili mu dalszą jazdę i wezwali policję. 50-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę, 6 grudnia około godz. 16. 30. Na drodze krajowej nr 20 dwóch mężczyzn zauważyło dziwnie poruszający się samochód.

- Dwaj mieszkańcy Gdyni jechali samochodem w kierunku Żukowa. Zwrócili uwagę na dziwne manewry jadącego przed nimi seata ibizy. Auto poruszało się od jednej strony jezdni do drugiej w sposób, który zaniepokoił mężczyzn i wzbudził ich podejrzenia, że może on być pijany. W momencie, gdy seat zjechał na przystanek autobusowy, mieszkańcy Gdyni zjechali za nim. Podeszli do auta i od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Zabrali mu kluczyki i wezwali na miejsce policję. Do czasu przyjazdu funkcjonariuszy cały czas obserwowali kierowcę, by ten przypadkiem nie uciekł - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Gdy policjanci przebadali mężczyznę, okazało się, że miał on w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Należy również pamiętać, że wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.