Kamieniarstwo Art Puzdrowo zwycięzcami Somonino Cup seniorów

piątek, 8 grudnia 2017 r., 16:20
fot. nadesłane

25 listopada na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn seniorskich (rocznik 2002 i starsi) przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już szósty turniej z cyklu Somonino Cup.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. Grupę A zdominowały drużyny Autoserwis Żybko oraz Domaros Somonino (oba po 7 pkt) zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce i obok trzecich Kurników Koszowatka (3 pkt) awansowały do ćwierćfinału. Czwartemu Young Boys Pomieczyno (0 pkt) pozostała walka o dalsze miejsca.

W grupie B mecze stały na najwyższym poziomie. Wygrało ją ostatecznie FC Kiełpino (7 pkt) wyprzedzając Kamieniarstwo Art Puzdrowo (6 pkt) oraz Team Currenda (4 pkt). Wszystkie te drużyny awansowały do ¼ finału, zaś czwarta Osiczanka II Osice (0 pkt) musiała zadowolić się grą o dziewiąte miejsce. Grupa C była najbardziej wyrównana i walka trwała do końcowych sekund ostatniego meczu. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Osiczanka Osice (7 pkt) przed Dav-Tynk Team Kartuzy (5 pkt). Obie drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś trzeci W.K.S. Aramis (2 pkt) i czwarty Sani-Tech Kiełpino (1 pkt) zagrali o miejsca 9-12.

Kolejnym etapem turnieju były mecze o miejsca 9-12, w których nie padły żadne bramki i by wyłonić zwycięzców potrzebne były rzuty karne. A w nich Osiczanka II Osice pokonała 3:1 W.K.S. Aramis, zaś Sani-tech Kiełpino 3:2 Young Boys Pomieczyno.

Mecze ¼ finału również przyniosły sporo nieoczekiwanych rozstrzygnięć. W pierwszym meczu doszło do spotkania jednych z przedturniejowych faworytów i dość nieoczekiwanie miał on jednostronny przebieg. Zawodnicy GKS Sierakowice wyraźnie pokonali Domaros Somonino 3:0. W kolejnych dwóch doszło do niespodzianek, gdyż zwycięzcy swoich grup przegrywali z drużynami, które awansowały "kuchennymi dzwiami" zajmując trzecie miejsca. A mianowicie Osiczanka Osice uległa Kurnikom Koszowatka 1:2, zaś Autoserwis Żybko z Teamem Currenda 0:2. W ostatnim meczu tej fazy FC Kiełpino pewnie pokonało Dav-Tynk Team Kartuzy 3:0.

Kolejnym etapem były mecze o najniższe miejsca, które znów nie zostały rozstrzygniete w regulaminoym czasie gry. W meczu o miejsce jedenaste po bezbramkowym remisie w rzutach karnych W.K.S. Aramis pokonał Young Boys Pomieczyno 3:2. Miejsce dziewiąte zajął Sani-Tech Kiełpino, który po remisie 1:1 pokonał w serii rzutów karnych 3:2 Osiczankę II Osice.

Mecze pólfinałowe rozpoczęły się od meczów o miejsca 5-8. Wpierw Osiczanka Osice pokonała Domarosa Somonino 1:0, zaś drużyna Autoserwis Żybko oddała swój mecz z Dav-Tynk Team Kartuzy walkowerem. Następnie przyszedł czas na walkę o wejście do finału. Oba mecze były bardzo wyrównane. W pierwszym meczu Kamieniarstwo Art Puzdrowo napotkało na spory opór grających z meczu na mecz co raz lepiej zawodników Kurników Koszowatka i wygrało ostatecznie 2:1. W drugim natomiast doszło do rewanżu, gdyż zagrały drużyny, które spotkały się już wcześniej w grupie. Team Currenda tym razem okazał się lepszy od FC Kiełpino (w fazie grupowej padłremis 1:1) i pokonał przeciwników 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Meczu o miejsce siódme nie rozegrano, gdyż już wcześniej niestety dalszej gry odmówiła drużyna Autoserwis Żybko. Tym samym tą lokatę zajął zespół Domaros Somonino. W meczu o miejsce piąte nie padły żadne bramki, więc znów potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Osiczanki Osice pokonując Dav-Tynk Team Kartuzy 2:1. Na najniższym stopniu podium stanął zespół FC Kiełpino pokonując Kurniki Koszowatka 2:0. Tym samym pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny, które zagrały ze sobą w jednej grupie B, gdyż finaliści również wcześniej w niej rywalizowali.

Finał przyniósł mnósto emocji. Zacięta gra, kontrowersje po decyzjach sędziów i remis 1:1 po regulaminowym czasie gry. A rzuty karne rozstrzygnęły się dopiero po piątej serii. A w nich obrońca tytułu Team Currenda (rok temu pod nazwą Interplastic) przegrał 4:5 z Kamieniarstwem Art Puzdrowo.

Składy medalistów:
1. miejsce - Kamieniarstwo Art Puzdrowo - Arkadiusz Garski, Seweryn Stencel, Dawid Bulczak, Paweł Labuda (1), Łukasz Miłosz (2), Dawid Klejna (3), Maciej Jóskowski, Robert Kuczkowski (5), Szymon Marszałkowski (3), Leszek Damaszk
2. miejsce - Team Currenda - Marcin Pazdrąg, Michał Wachowski (4), Wojciech Uzar (1), Jędrzej Menkina (2), Oliwier Bławat (2), Kamil Bielicki
3. miejsce - FC Kiełpino - Patryk Trepczyk, Dawid Lamk (3), Mateusz Miłosz (2), Mateusz Kaszyński (1), Krzysztof Kaszyński (1), Mariusz Mejna (3), Michał Konkol (1)

Ostateczna kolejność:
1. Kamieniarstwo Art Puzdrowo
2. Team Currenda
3. FC Kiełpino
4. Kurniki Koszowatka
5. Osiczanka Osice
6. Dav-Tynk Team Kartuzy
7. Domaros Somonino
8. Autoserwis Żybko
9. Sani-tech Kiełpino
10. Osiczanka II Osice
11. W.K.S. Aramis
12. Young Boys Pomieczyno

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Robert Kuczkowski (Kamieniarstwo Art Puzdrowo)
- najlepszy bramkarz : Kamil Bielicki (Team Currenda)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Dawid Lamk (FC Kiełpino)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.