Bukowo. Pożar budynku drewnianego

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 09:30
fot. BK

Strażacy z czterech jednostek walczyli w niedzielny wieczór z pożarem w Bukowie. Ogień zajął tam nieużytkowany budynek mieszkalny.

Do pożaru doszło w niedzielę około godz. 17. W Bukowie pożar objął nieużytkowany budynek mieszkalny. W momencie przyjazdu strażaków na miejsce ogień zajął poddasze, ścianę szczytową, część stropu drewnianego i kotłownię na parterze wraz z klatką schodową.

Na miejsce wezwano JRG Kartuzy, OSP Miechucino, OSP Mojusz, OSP Sierakowice. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej.

Wstępną przyczyną pożaru może być nieszczelny przewód kominowy.

Straty oszacowano wstępnie na 20 tys. zł, strażacy uratowali mienie o wartości 30 tys. zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.