Zapaśnicy Cartusii z sukcesami na turnieju Błękitnej Wstęgi Bałtyku

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 09:55
fot. nadesłane

Młodzicy z sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy wzięli udział w międzynarodowym turnieju Błękitnej Wstęgi Bałtyku w zapasach w w stylu klasycznym. Zmagania odbyły się w dniach 24-25 listopada w Gdańsku.

W zawodach wystartowało łącznie 126 młodych adeptów sztuki zapaśniczej z trzynastu klubów z kraju i zagranicy. Zawodnicy Cartusii świetnie spisali się w zmaganiach zdobywając łącznie czternaście medali.

- Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce drużynowo, nieznacznie ulegając swojemu lokalnemu rywalowi - Granicy Gdańsk, lecz na usprawiedliwienie trzeba dodać, że nasza ekipa wystartowała bez uczestników rozegranych niedawno Mistrzostw Polski w Raciborzu - informuje klub.

Złote medale zdobyli Gor Hovsepyan, Paweł Leik, Dominika Konkel, Karol Niklas, Noe Wolski, Wiktor Zelewski oraz Jakub Chlechowicz. Srebrne krążki wywalczyli: Olivier Dobka, Borys Dera, Szymon Treder i Aurelia Godzińska, natomiast brązowe: Kewin Stencel, Michał Słupecki i Kamil Leik.

Miejsca punktowane przypadły również: Filipowi Andrace oraz Kacprowi Stenclowi, którzy zajęli siódme miejsca w swojej kategorii.

Jak podkreśla, GKS Cartusia Kartuzy, wyniki startu są bardzo satysfakcjonujące, ważna jest powtarzalność uzyskanych lokat i utrwalanie pozycji w swojej kategoriach wiekowych.

15 grudnia, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Piłsudskiego odbędą się zawody podsumowujące sezon.

Oprac. MD-Z
Info: GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.