Julia Dias z awansem na Mistrzostwa Europy

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 10:19
fot. nadesłane

Zawodniczka GKS Żukowo Julia Dias udanym startem na zawodach w Kwidzynie wywalczyła sobie awans do Mistrzostw Europy. Odbyły się tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) w biegach przełajowych oraz eliminacje do ME dla juniorów, młodzieżowców i seniorów.

W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, które odbyły się w Kwidzynie wystartowało troje reprezentantów GKS Żukowo. Patryk Groth (junior młodszy) startował w biegu juniorów na 6km. Niestety ze względu na silny atak kolki wątrobowej, nie ukończył biegu i po 4,5 km zszedł z trasy. Do tego momentu reprezentant GKS Żukowo, znajdował się na bardzo dobrej, siódmej pozycji.

Wojtek Serkowski zajął 12 miejsce na dystansie 8 km. 20-latek, był najmłodszym w stawce i zostawił za sobą kilku utytułowanych zawodników.

W biegu juniorek na dystansie czterech kilometrów wystartowała Julia Dias. Zawodniczka dobiegła na metę z tym samym czasem co czwarta zawodniczka i dzięki temu uzyskała awans na Mistrzostwa Europy do Samorin pod Bratysławą w Słowacji. Julia z reprezentacją jedzie na kolejne zgrupowanie kadry narodowej tym razem do Wałcza i stamtąd wyjazd na Słowację.

- Polski Związek Lekkiej Atletyki w tym roku wystawia dwie drużyny na Mistrzostwa Europy, gdyż poziom wśród juniorek i młodzieżowców jest na bardzo wysokim poziomie. Oprócz drużynówki do Samorin jedzie Mistrz Polski juniorów, młodzieżowa Mistrzyni Polski oraz najlepsi seniorzy - informuje trener biegaczy Krzysztof Król.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.