Marcin Szreder zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu "Moja Zajawka"

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 10:45
fot. nadesłane

Uczeń techniku z ZSZiO w Kartuzach został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu pt. "Moja Zajawka". Jego film promujący kształcenie zawodowe zdobył największe uznanie wśród jurorów.

Marcin Szreder jest uczeniem czwartej klasy Technikum Organizacji Reklamy w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Wystartował w konkursie kreatywnym na film promujący kształcenie zawodowe. Zorganizował go Instytut Badań Edukacyjnych.

Na konkurs nadesłano łącznie 62 prace. Pierwszą nagrodę jury przyznało Marcinowi Szrederowi. Film przez niego stworzony pokazuje życie ucznia z jego perspektywy.

- Oceniający podkreślili, że historia bohatera jest zaprezentowana dynamicznie i z dowcipem. Warsztat autora jest wyróżniający się - swobodnie i z polotem montuje obrazy - informują organizatorzy.

Uroczysta konferencja wręczenia nagród odbyła się 28 listopada w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Nagrody laureatom wręczała wiceminister Edukacji Narodowej - Marzena Machałek. Podczas gali podkreśliła, że nagrodzone filmy świadczą o tym, że jego uczestnicy kochają to co robią i jak ważna jest szkoła i zdobycie zawodu. Zaznaczyła także, że polska gospodarka potrzebuje ludzi kształcących się w szkołach branżowych, zawodowych i technikach.

- Jako nauczyciel i zarazem opiekun Marcina mogę powiedzieć, że jestem z niego bardzo dumna. Jego entuzjazm, pasja i zaangażowanie, w tym co robi jest godne podziwu. Szkoła to nie tylko nauka ale możliwość rozwijania swoich pasji, dlatego też życzę mu wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i tego by w przyszłości osiągał wymarzone cele - podkreśla Renata Rybakowska.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.