Moc świątecznych atrakcji w Sierakowicach

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 15:57
fot. MD-Z

Degustacja świątecznych potraw, wspólne dekorowanie pierników, występy grup kolędniczych i warsztaty plastyczne - to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących sierakowickiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu. Impreza w niedzielne popołudnie przyciągnęła do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych sporo mieszkańców Sierakowic i okolic.

W niedzielę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Sierakowicach po raz kolejny odbył się kiermasz świąteczny, tradycyjnie połączony z kilkoma ciekawymi przedsięwzięciami - pokazem stołu bożonarodzeniowego, a także przeglądem zespołów kolędniczych.

Mnóstwo atrakcji przygotowano zwłaszcza z myślą o najmłodszych. Młodzież z ZSP przygotowała dla nich takie niespodzianki jak wspólne zdobienie pierników, tworzenie świątecznych dekoracji, zdjęcie z Mikołajem czy świąteczne kolorowanki.

Świątecznych inspiracji zaczerpnąć można było m.in. z propozycji kulinarnych członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, jak również ze stoisk kiermaszowych, gdzie piękne rękodzieło prezentowały gospodynie oraz twórcy ludowi.

Podczas imprezy odbył się również przegląd zespołów kolędniczych. Zaprezentowały się w nim grupy "Gwiazdek" z Mojusza, Szopy, Tuchlinka, Sierakowic (Chłopaki z Dworcowej) oraz dwie z Gowidlina.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.