Glincz. V Powiatowy Konkurs "Méster Bëlnégò Czëtaniô" rozstrzygnięty

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 13:38
fot. nadesłane

W Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu zorganizowano powiatowy etap konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô". Gościliśmy uczestników z 8 gmin kartuskiego powiatu. W konkursie wzięło udział 74 uczestników, którzy prezentowali się w 5 kategoriach wiekowych. Nad całością i zgodnością z regulaminem czuwała komisja, w skład której weszła Krystyna Rogalewska, przewodnicząca, Hanna Gruba i Józef Belgrau.

W czasie przerwy, między występami, uczestnicy i ich opiekunowie częstowali się suto zastawionym stołem, na którym znalazło się ciasto upieczone przez rodziców naszych uczniów, inne słodkości ufundowane przez cukiernię Markiza w Żukowie oraz zdrowe i kolorowe kanapki, które wykonali nasi uczniowie w ramach zajęć "Owoce i warzywa w szkole".

Komisja po długich obradach wytypowała zwycięzców, którzy reprezentować będą nasz powiat na konkursie regionalnym 13 grudnia 2017r.w Wejherowie. Należą do nich: Zofia Kędzia ze Szkoły Podstawowej im. Remusa w Glinczu, Marcelina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Gowidlinie, Fabian Biankowski ze Szkoły Podstawowej w Mirachowie, Karolina Miotk SP Mojusz, Kacper Krzebietke SP Miechucino, Fabian Marszałkowski SP Mirachowo, Anna Okrój SP Przodkowo, Marta Krefta SP Tuchlino, Daniel Marszk SP Tuchlino, Dorota Mateja ZSZiO Kartuzy, Karolina Stanisławska ZSP Sierakowice, Martyna Skorowska ZSP Przodkowo i Janina Mielewczyk z Sierakowic.

Zmagania uczestników obserwował i uwiecznił w swoim programie Skarbë Kaszëb redaktor Eugeniusz Pryczkowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od darczyńców. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo nagrody i "bilety" do kolejnego etapu konkursu.

nadesłane/SP w Glinczu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.