Rozpoczął się Kartuski Jarmark Świąteczny

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 16:11
fot. MD-Z

We wtorek w południe na Rynku w Kartuzach rozpoczął się Jarmark Świąteczny. na stoiskach można nabyć m.in. ręcznie robione świąteczne ozdoby, różne dekoracje, a także specjały kół gospodyń wiejskich. Sporo atrakcji czeka też na najmłodszych - ciuchcia, karuzele oraz malowanie bombek.

Pachnące choinką stroiki, ręcznie malowane bombki, dziergane na kordonku zawieszki, piękne anioły, gwiazdy, stworzone z piórek choineczki - to tylko niektóre z produktów, w które zaopatrzyć się będzie można przez najbliższy tydzień na Rynku w Kartuzach. Na stoiskach Jarmarku Kaszubskiego prócz ozdób oferowane są również przetwory, a także obrusy świąteczne oraz biżuteria czy ubranka dla dzieci ze świątecznymi motywami.

- Na naszym stoisku mamy zarówno różnego rodzaju przetwory, jak i ozdoby choinkowe i dekoracje świąteczne. Wszystko przygotowały panie z naszego koła. Stroiki są jedyne w swoim rodzaju, wykonane z naturalnych materiałów, drewna, nie ma dwóch takich samych. Mamy coś dla ciała, coś dla oka i coś dla ducha - mówią członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Staniszewie.

- Tworzę ozdoby techniką decoupage. Mam ręcznie robione bombki na akrylu, styropianie i na plastiku, różne zawieszki na drewnie, lampiony, szkatułki i herbaciarki. W jarmarku biorę udział po raz drugi. W tym roku przydzielono mi drewniany domek, z czego bardzo się cieszę, bo jest bardzo komfortowy - mówi Bożena Kozłowska, twórca ludowy z Koleczkowa.

Na Rynku przygotowano też atrakcje dla najmłodszych. Na dzieci czeka bezpłatna karuzela i przejazdy kolejką wokół choinki. Chętni mogą też wziąć udział w warsztatach malowania bombek.

Jarmark potrwa do 20 grudnia, czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18, natomiast w weekendy w godz. 10-16.

Dodatkowo w sobotę, 16 grudnia od godz. 14 na odwiedzających czekać będzie święty Mikołaj oraz fotobudka. Na godz. 16 zaplanowano natomiast II Kaszubską Wigilię dla mieszkańców. W programie wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, skromny poczęstunek i występy na scenie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.