Sukcesy tenisistów stołowych z UKS Remus Miechucino

środa, 13 grudnia 2017 r., 08:49
fot. nadesłane

Sporo udanych startów w ostatnich tygodniach odnotowali tenisiści stołowi z klubu Remus Miechucino. Sukcesy odnieśli zarówno w rywalizacji na szczeblu powiatu, jak i województwa, zdobywając awanse na turnieje ogólnopolskie. Świetnie spisała się zwłaszcza żeńska reprezentacja klubu.

10 grudnia Agata Felskowska zwyciężyła w II Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym żaczek, który rozegrano w Morskim Robotniczym Klubie Sportowym w Gdańsku. Udanym startem wywalczyła sobie prawo do udziału w II Grand Prix Polski, który odbędzie się w dniach 2-4 lutego w Łaziskach Górnych. W turnieju startowały również Jagoda Felskowska i Wiktoria Drywa, pierwsza z zawodniczek zakończyła zmagania na szóstej lokacie, druga na jedenastej.

Na początku listopada Agata Felskowska, Jagoda Felskowska i Wiktoria Drywa zakwalifikowały się do I Turnieju Grand Prix Polski żaczek, który odbył się w Lidzbarku Warmińskim. Najlepiej w rywalizacji wypadła Agata, która przegrała walkę o ćwierć finał z zawodniczką UKS Chrobry Międzyzdroje wynikiem 1:3. Ostatecznie uplasowała się na miejscach 25-32, spośród 64 zawodniczek dopuszczonych do turnieju głównego.

Zawodniczki UKS Remus 25 listopada wystartowały w Wojewódzkim Uczniowskim Turnieju Drużynowym w tenisie stołowym, który odbył się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie. W kategorii żaczek, Agata i Jagoda Felskowskie zajęły I miejsce w turnieju wygrywając mecze z MTS Kwidzyn 3:1 i MRKS Gdańsk również 3:1. Zespoły, które zajęły w swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca uzyskały prawo startu w finale ogólnopolskim w Warszawie. W rozegranym półfinale Wojewódzkich XLVI Igrzysk Sportowych w Miechucinie, dziewczęta zajęły I miejsce awansując do finału wojewódzkiego.

Reprezentanci UKS Remus Miechucino startowali również w Mistrzostwach Kartuz. Z zawodów złote medale przywieźli Agata Felskowska (żaczka), Wiktor Krzbietke (żak), Wiktor Głodowski (młodzik), natomiast srebrne Jagoda Felskowska (żaczka), Martyna Felskowska (młodziczka) i Paweł Drywa (kadet).

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.