W derbach Kaszub zespół z Kościerzyny lepszy od GKS Żukowo

środa, 13 grudnia 2017 r., 11:35

Nieudanie dla SPR GKS Żukowo zakończył się ostatni w 2017 roku mecz ligowy. W sobotę, 9 grudnia odbyły się "Derby" Kaszub. Rywalem była drużyna Sokoła Kościerzyna. Mecz był bardzo wyrównany, walka trwała prawie do samego końca.

W czasie pierwszej połowy, żaden z zespołów nie potrafił zdobyć większej przewagi, co kilka minut na tablicy wyników pojawiał się remis. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu (13:13). W drużynie z Żukowa celnie trafiali - Szymon Adamczyk (po raz kolejny jeden z najskuteczniejszych zawodników), Damian Kaniowski i Karol Radecki.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli Żukowianie. Bramki zdobyli Damian Woźniak oraz Wojciech Hajnos. Jednak znowu zaczęli trafiać gospodarze z Kościerzyny. Powtórzyła się sytuacja z pierwszej części gry. Obydwa zespoły zdobywały kolejne dwie - trzy bramki, zmieniając rywala na prowadzeniu. Niestety o końcowym wyniku zadecydowało ostatnie pięć minut. Gościom nie udało się zdobyć żadnej bramki, a gospodarze wykorzystywali kolejne szanse. Celnie trafili cztery razy, ustalając końcowy wynik na 27 : 22.

Mecz ten był ostatnim w 2017 roku dla SPR GKS Żukowo. Pozostał pewien niedosyt. Nie udało się wygrać kilku ważnych spotkań, które pozwoliłoby na spokojne oczekiwanie na mecze w 2018 roku. Jesteśmy przekonani, że jak to określił jeden z zawodników "Wiosna będzie nasza".

Pierwszy mecz w 2018 roku GKS Żukowo rozegra 20 stycznia w Gdańsku. Przeciwnikiem będzie zespół SMS ZPRP.