Po czym poznać dobrą włoską restaurację?

środa, 13 grudnia 2017 r., 11:36
fot. nadesłane

Włoska kuchnia jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Żeby jej zakosztować, można udać się do prawdziwej, włoskiej restauracji.

Perfekcyjna pizza

Domeną Włochów jest pizza. Wydaje się, że tak naprawdę to nieskomplikowany placek z dodatkami, ale tak naprawdę, nietrudno go zepsuć. W prawdziwie włoskiej pizzy liczy się przede wszystkim ciasto - delikatne, chrupiące na brzegach, niezbyt grube i nieciągnące się. Ważny jest też sos pomidorowy, ze świeżych pomidorów, doprawiony odpowiednią ilością ziół. Dodatki mają drugorzędne znaczenie, tak naprawdę jeśli chcemy wypróbować dany lokal pod kątem pizzy, warto zamówić klasyczną Margheritę. Najlepsza będzie pizza z pieca opalanego drewnem. Taką proponuje restauracja w Toruniu Stare Metropolis. Na stronie www.staremetropolis.pl zobaczyć można menu lokalu, obfitujące w prawdziwie wloskie smaki. Jedną ze specjalności lokalu jest pizza ripiena, warto jej tam spróbować.

Makarony

Kuchnia włoska to nie tylko pizza, to także makarony. Tak jak w Polsce po przystawkach serwuje się zupę, tak we Włoszech funkcję pierwszego dania spełnia często właśnie makaron. Każda prawdziwa restauracja włoska powinna mieć w menu przynajmniej kilka rodzajów tego przysmaku. Dobry lokal poznać można po kilku kwestiach. Po pierwsze - makaron każdorazowo jest gotowany tuż przed podaniem. Po drugie, w najlepszych knajpach jest on też ręcznie robiony przez kucharzy. Niezwykle istotne są też sosy. Pozornie najprostszy z makaronów - spaghetti carbonara jest tak naprawdę trudny do zrobienia i wbrew temu co sądzi wiele osób, nie opiera się na sosie śmietanowym. Właśnie po takich detalach poznać można dobry, sprawdzony lokal.

Desery

Po pysznym obiedzie, warto skosztować jeszcze deseru. Wydaje się, że idealnym włoskim zakończeniem posiłku będzie klasyczne tiramisu - nasączone kawą i Amaretto biszkopty, krem z sera mascarpone, jajek i cukru i gorzka czekolada to połączenie doskonałe. Nie bez przyczyny deser ten ma właśnie taką nazwę - tirami sù z włoskiego oznacza - popraw mi humor. Każdy, kto chociaż raz skosztował tego deseru wie, że naprawdę pozwala on się rozchmurzyć.

Kuchnia włoska jest w Polsce bardzo znana, a jednak wciąż warto szukać miejsc, które zaserwują nam potrawy smakujące dokładnie tak jak w słonecznej Italii.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.