Policja poszuje świadków brutalnego zabicia kota. Burmistrz obiecał nagrodę

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 14:47
fot. internet/facebook

Policjanci badają okoliczności zdarzenia, do którego miało dojść w niedzielę w okolicach budynku gimnazjum przy ul. Piłsduskiego w Kartuzach. Nieznani sprawcy mieli tam skatować młodego kotka. Sprawa poruszyła setki internautów i mieszkańców Kartuz, a nawet samego burmistrza, który ufundował nagrodę dla osoby, która wskaże osoby odpowiedzialne za ten czyn.

Do zdarzenia miało dojść w niedzielę w godzinach przedpołudniowych. O całym zajściu poinformowała na portalu społecznościowym facebook jednak z internautek, pani Małgorzata. Otrzymała anonimową informację, że około godz. 11 w rejonie gimnazjum przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach. Z relacji wynika, że cztery osoby znęcały się nad małym kotkiem. Zwierzę miało zmiażdżoną głowę.

- Jeżeli ktoś widział 10.12.2017 ok godziny 11:00, w okolicy Gimnazjum nr 1 w Kartuzach na ul. Piłsudskiego, jak 4 osoby znęcały się nad kotem, proszę zgłoście się na posterunek w Kartuzach. Potrzeba świadków do identyfikacji sprawców. Dostaliśmy z mężem anonimową informację, że coś takiego miało miejsce, niestety otrzymaliśmy ją dopiero o godzinie 22:00. Zdarzenie miało miejsce ok godziny 11:00, nikt nie zareagował. Od razu poszliśmy na miejsce, kota znaleźliśmy koło szkoły, ma zmiażdżoną głowę. To mały kotek. Proszę nie bądźmy obojętni, coś takiego mógł zrobić tylko kompletny socjopata, następnym razem jego ofiarą będzie człowiek. Wezwaliśmy policję, jednak bez naocznych świadków nic nie można zrobić. Osoba, która nas powiadomiła również nie podała swoich danych - apelowała pani Małgorzata.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

- Prowadzimy postępowanie wyjaśniające. Przesłuchano panią, która zgłosiła sprawę, teraz poszukujemy świadków. Zabezpieczyliśmy monitoring, jak również truchło zwierzęcia. Przyczynę śmierci kota wyjaśni sekcja zwłok. Wtedy będziemy wiedzieć, jak zakwalifikować ten czyn - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Osoby, które mogły być świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z policją pod nr tel 997 lub 58 685 22 22.

Sprawa poruszyła również władze miasta. Burmistrz obiecał nagrodę dla osoby, która przyczyni się do wskazania i odnalezienia sprawców tego zdarzenia.

- Obiecałem, że z prywatnych środków ufunduję nagrodę rzeczową i finansową. To zwierzę nie było niczemu winne, była to żywa, czująca istota. Najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że czynu tego miała dokonać młodzież. Jeśli są to uczniowie naszych szkół trzeba zastanowić się nad tym, skąd w naszej młodzieży tyle złości i agresji. Ważne, by dojść do tego, co spowodowało, że mogli w tak bestialski sposób znęcać się nad żywą istotą - mówi burmistrz Mieczysław Gołuński.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.