Żukowo. Uczniowie budowali karmniki dla ptaków

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 21:29
fot. nadesłane

Uczniowie Szkoły Podstawowa nr 1 w Żukowie nie boją się żadnych wyzwań. Tym razem zajęli się majsterkowaniem. Celem młodych rzemieślników z klas II a, II b oraz III g, było zbudowanie karmników dla ptaków. Pod okiem instruktorki Magdaleny Ułanowicz i Michała z Eco Art oraz wychowawczyń Marzeny Górskiej, Grażyny Boniec i Doroty Goszka - Stoltmann, konstruowanie i montaż szedł sprawnie.

Młotki w rękach, zarówno dziewczynek jak i chłopców, rytmicznie stukały. Wszyscy bezpiecznie, z zaangażowaniem i precyzją pracowali. Gdy pojawiały się trudności z przybijaniem gwoździ, czy łączeniem poszczególnych elementów, szybko z pomocą spieszyli koledzy z klasy lub dorośli. Nikt się nie poddawał, z wielką chęcią współpracował z innymi, dążył do celu.

Zwieńczeniem trudnej pracy były piękne karmniki. Małe ptasie stołówki już niedługo znajdą się na drzewach, balkonach, parapetach i zapełnią się przysmakami. Ptaki znajdą w nich pokarm i schronienie. Po raz kolejny połączenie pracy z przyjemnością dało upragniony efekt. Co dowodzi, że warto coś samemu tworzyć z pożytkiem dla siebie i innych.

nadesłane/SP nr 1 Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.